Moja lista zakupów

Koniecznie planuj zakupy

Twój podopieczny może mieć ściśle określone potrzeby, np. zażywanie lekarstwa o danej godzinie. Oznacza to, że planowanie zakupów jest podwójnie ważne. Aby mieć pewność, że nie zabraknie Ci tego, czego potrzebuje Twój bliski, zadbaj o dobre planowanie. 
 

Jak zaplanować zakupy

Usiądź ze swoim bliskim i razem napiszcie listę rzeczy, których potrzebujecie każdego dnia. Nie ograniczajcie się tylko do jedzenia. Uwzględnijcie różne kategorie produktów: leki, produkty higieniczne, ochronę w nietrzymaniu moczu, udogodnienia codzienne i do domu oraz wszelkie inne potrzebne artykuły.
 
Uważnie wysłuchaj bliskiego. Jego potrzeby mogą różnić się od Twoich oczekiwań. Po jakimś czasie wróćcie do listy i upewnijcie się, że niczego na niej nie brakuje.
 
Ostateczna lista powinna zawierać produkty wybrane przez Twojego bliskiego oraz artykuły potrzebne Tobie do zapewnienia właściwej opieki. Ta metoda planowania zakupów pozwala zaoszczędzić wiele stresu, czasu i pieniędzy.
 
Oto wskazówki, które pomogą Ci w przygotowaniu listy:
 
Żywność
  • dowiedz się, które produkty Twój bliski lubi, a których nie – podopieczny odwdzięczy się apetytem, gdy podasz jego ulubione dania
  • wybieraj odżywcze produkty, które nie zawierają zbyt wiele tłuszczu ani kalorii
  • pamiętaj, aby unikać produktów, na które Twój bliski jest uczulony
  • staraj się, aby posiłki były łatwe do gryzienia i połykania
Leki
Gromadź wszystkie recepty, informacje medyczne oraz dawkowanie zalecone przez lekarza Twojego podopiecznego. Dzięki pełnej dokumentacji łatwiej zaplanujesz zakup leków.
 
Produkty higieniczne oraz produkty dla osób z nietrzymaniem moczu
Ilość potrzebnych produktów zależy od stanu zdrowia Twojego bliskiego. Zanim umieścisz jakikolwiek produkt na liście, zastanów się, jak często myjesz bliskiego i zmieniasz produkty chłonne. Oblicz zużycie tygodniowe lub miesięczne i wpisz odpowiednią ilość na listę. 
 
Pamiętaj, że lepiej mieć w domu za dużo niż za mało produktów higienicznych. Odłóż zapas „na czarną godzinę”.