Dofinansowanie NFZ na produkty chłonne

Jesteś zainteresowany zakupem naszych produktów w ramach dofinansowania ze środków publicznych bez wychodzenia z domu?

Zadzwoń na infolinię dla pacjentów i opiekunów

663 820 137 ** 


Zyskaj pełne wsparcie w realizacji zlecenia na dofinansowanie produktów TENA z bezpłatną dostawą* do domu.

Przed rozmową z konsultantem przygotuj:

  • numer otrzymanego zlecenia lub kod dostępu (PIN)
  • PESEL pacjenta
Dostawa jest bezpłatna przy zamówieniu o wartości powyżej 200 zł przed dofinansowaniem

Jesteś pacjentem lub opiekunem? Nie masz przyznanego dofinansowania NFZ?

Zadzwoń na infolinię 663 820 137 ** aby uzyskać niezbędne informacje jak ubiegać się o współfinansowanie ze środków publicznych lub przeczytaj nasze praktyczne wskazówki jak uzyskać dofinansowanie z NFZ.

Konsultanci pracują od poniedziałku do piątku w godzinach: 8:00 - 16:00

** Koszt połączenia zgodny z taryfą operatora

Czym różni się dofinansowanie środków chłonnych wydawanych na zlecenie od refundacji innych wyrobów medycznych oraz leków?

Ceny wyrobów chłonnych dofinansowywanych przez Narodowy Fundusz Zdrowia, tak jak i innych wyrobów medycznych z wykazu wyrobów medycznych na zlecenie, nie są ustalane przez Ministerstwo Zdrowia, tak ja ma to miejsce np. w przypadku innych wyrobów medycznych oraz leków refundowanych.

Ceny wyrobów chłonnych kształtuje wolny rynek i polityka cenowa poszczególnych dystrybutorów. W efekcie ostateczne ceny środków chłonnych TENA (oraz innych producentów) nigdy nie są sztywne i mogą się różnić pomiędzy aptekami, sklepami medycznymi lub aptekami internetowymi.

Dostępne na rynku cenniki sugerowane przez producenta marki TENA, są zawsze cennikami maksymalnymi i obowiązują tylko te apteki i sklepy medyczne, która są podwykonawcami producenta marki TENA. Pozostali dystrybutorzy mają pełną swobodę kształtowania cen, na co nie ma wpływu ani producent marki TENA ani Ministerstwo Zdrowia.

W odróżnieniu od systemu refundacji innych wyrobów medycznych oraz leków, pacjent ma swobodny wybór producenta, rodzaju środka chłonnego, rozmiaru i chłonności, dzięki czemu są one zawsze dopasowane do indywidualnych oczekiwań.

Stałe pozostaje tylko dofinansowanie NFZ – limit za 1 szt. 1,00 zł, 1,70 zł, 2,30 zł – 90% do limitu dla dzieci do 18 roku życia oraz 80% do limitu dla dorosłych, w zależności od rodzaju i chłonności wyrobu. Różnica pomiędzy kwotą dopłaty NFZ, a ostateczną ceną wyrobu wynika z polityki handlowej dystrybutorów środków chłonnych.

Więcej informacji w jaki sposób wyliczane są dopłaty pacjentów znajdą Państwo na stronie.

Aby znaleźć wyroby chłonne TENA w najkorzystniejszej cenie, zalecamy porównywanie cen z wielu źródeł, także w sklepach i aptekach internetowych, które coraz częściej oferują wyroby chłonne także objęte dofinansowaniem przez NFZ.