Podpaski higieniczne dla seniorów a zwykłe podpaski

Osoby starsze mogą borykać się z problemem nietrzymania moczu. To zjawisko fizjologiczne, choć też dla wielu osób niezwykle krepujące. Nic zatem dziwnego, że sami seniorzy, jak i ich opiekunowie, poszukują rozwiązań, które mogłyby zwiększyć komfort życia.

Starzejemy się nie tylko na zewnątrz, co daje się zauważyć po zmianie sylwetki ciała czy rysach twarzy, ale też wewnątrz. Nasze organy z wiekiem stają się coraz słabsze. Seniorzy słabiej widzą i słyszą, mają również problemy z poruszaniem się. Gorzej funkcjonuje układ moczowy, a to może prowadzić do sytuacji, w której osoba starsza będzie tracić kontrolę nad pęcherzem i wypróżnianiem. To rodzi nierzadko poczucie frustracji, a nawet złość. O ile bowiem problemy z widzeniem czy słyszeniem można w jakiś sposób ukryć, o tyle jest bardzo krępujące i widoczne dla otoczenia. Na szczęście istnieją sposoby, które pozwalają skutecznie ukryć ten wstydliwy problem.

Podpaski – co to jest?

Stereotypowo podpaska kojarzy się z menstruacją. I słusznie zresztą, bo co miesiąc sięgają po nie miliony kobiet na całym świecie. Tego rodzaju artykuły higieniczne produkowane są ze sprasowanej wełny, a całość otacza folia lub celuloza, by krew nie wydostawała się na zewnątrz. Większość z nich posiada od spodu warstwę kleju, dzięki czemu wkładka nie przesuwa się nawet podczas intensywnego wysiłku fizycznego. Podpaski dla kobiet charakteryzują się różnymi stopniami chłonności, dostępne są ponadto w kilku rozmiarach.

Podpaski higieniczne są jednak przeznaczone nie tylko dla kobiet. Istnieją na rynku różne ich rodzaje, m.in. podpaski urologiczne. I choć problem nietrzymania moczu dla wielu pozostaje tematem tabu, zarówno , jak i podpaski o wysokim stopniu chłonności można dziś kupić w niemal każdym hipermarkecie oraz w aptece. Sięgają po nie nie tylko osoby zmagające się z problemami natury urologicznej, ale też seniorzy. Czym tego rodzaju podpaski różnią się od tych przeznaczonych dla kobiet?

Podpaski i dla seniorów

Są różne rodzaje środków higienicznych dla osób starszych. Mają one do wyboru specjalistyczne podpaski i pieluchomajtki. W przeciwieństwie do klasycznych podpasek, są zdecydowanie bardziej chłonne. Pozostają jednak dyskretne i zapewniają maksymalne poczcie komfortu. Dopasowują się do budowy ciała, dzięki czemu są bardzo wygodne i delikatne dla skóry. Produkuje się je z oddychających materiałów, które umożliwiają przepływ powietrza. Mocz jest ponadto natychmiast izolowany od naskórka we wsadzie – nawet wówczas, gdy jest on poddawany naciskowi (w czasie leżenia lub siedzenia). A to oznacza, że nie ma kontaktu ze skórą i nie podrażnia jej. Podpaski higieniczne dla osób starszych można łatwo zakładać i zdejmować. To ich ogromna zaleta, którą docenią zarówno opiekunowie seniorów, jak i oni sami.