Podpaski dla seniorów – co to jest i jak używać?

Podpaski nie są już produktami zarezerwowanymi wyłącznie dla kobiet. Na rynku istnieje wiele tego rodzajów produktów, które przeznaczone są dla osób z różnymi problemami urologicznymi. Są one dostosowane również do potrzeb seniorów. Czym wyróżniają się podpaski dla osób starszych i kiedy warto po nie sięgnąć?

Samo słowo „podpaska” dopiero od niedawna przestało budzić skrajne emocje. Wiąże się z tematem tabu, jakim jest menstruacja, więc o nim milczano. Co ciekawe, przez bardzo długi czas nie pojawiało się nawet w reklamach produktów higienicznych dla pań. Zastępowano je innymi sformułowaniami. Te czasy jednak minęły. Pojawiły się też nowe ich rodzaje, które pomagają w pielęgnacji osób starszych i obłożnie chorych. Podpaski dla seniorów są łatwo dostępne, nie kosztują wiele, a przy tym dają maksymalne poczucie komfortu.

Podpaski – jak używać?

Wiele osób starszych nie od razu zwraca się po pomoc, gdy pojawi się problem nietrzymania moczu. Często ukrywa go zarówno przed bliskimi, jak i lekarzem. To błąd! Warto wiedzieć, że to objaw niezwykle często rozpoznawany nie tylko u seniorów, ale też ludzi młodych, zwłaszcza kobiet. Nie bez przyczyny mówi się o cichej epidemii NTM. Nie trzeba się więc zastanawiać, po co podpaski, ale zdecydować, które z nich będą dla pacjenta najlepsze. Jest ich bowiem wiele.

Do wyboru są podpaski urologiczne przypominające te klasyczne. Cechuje je jednak zdecydowanie większa chłonność. Są miękkie i elastyczne, a przy tym bardzo dyskretne. Tymi samymi właściwościami charakteryzują się . I one pozostają na miejscu przez cały dzień i noc, dając maksymalne poczucie komfortu.

Osoby, które dotychczas nie miały potrzeby używać tego rodzaju produktów, mogą mieć wiele pytań dotyczących takiej podpaski. Co ile zmieniać, to tylko jedno z nich. W tym przypadku odpowiedź jest prosta: tak często, jak jest to konieczne. Niektóre z tego rodzaju produktów posiadają specjalny pasek, który podpowiada, kiedy należy wymienić podpaskę.

Podpaski – jak zakładać?

Osoby starsze mogą mieć problem z poruszaniem się. Z wiekiem pogorszeniu ulegają też sprawność manualna oraz koordynacja. To właśnie dlatego seniorom trudno utrzymać w dłoniach sztućce czy szklankę. Obawiają się więc, że samodzielnie nie dadzą rady założyć podpaski urologicznej. Na szczęście są one zaprojektowane w taki sposób, by łatwo się je ubierało i zdejmowano. W tym zakresie niezwykle wygodne są pieluchomajtki. To rodzaj jednorazowej bielizny, której założenie jest bardzo proste. Przy jej wymianie wystarczy odpiąć boczne szwy, zdjąć i wyrzuć do kosza. 

Nie trzeba obawiać się, że w czasie aktywności fizycznej, spaceru lub nocnego odpoczynku podpaska przecieknie. Jest chłonna, ale też ściśle przylega do ciała. Produkuje się je z dobrej jakości materiałów, które umożliwiają cyrkulację powietrza. W związku z tym nie podrażniają skóry i nie powodują odparzeń.

jest problemem niezwykle krępującym, co nie znaczy jednak, że ma być powodem wycofania się z życia społecznego. Warto wyposażyć się w odpowiednie środki higieniczne, by móc cieszyć się życiem bez względu na wiek!