Kiedy noszenie podpasek dla seniorów staje się konieczne?

Wielu seniorów ma problem z nietrzymaniem moczu. Może ono przybierać różną formę, np. wiązać się z uczuciem parcia na pęcherz lub pojawiać się tylko podczas wysiłku fizycznego, śmiechu bądź kaszlu. W każdej sytuacji jest jednak problemem wstydliwym i krepującym. Jak sobie z nim radzić?

a seniorzy

Gdy starzeje się organizm, pojawić się mogą różnego rodzaju problemy ze zdrowiem. Nie chodzi tylko o choroby przewlekłe, z którymi często zmagają się osoby starsze, ale również o wstydliwe dolegliwości, które znacznie utrudniają codzienne funkcjonowanie i często są przyczyną wycofania się z życia społecznego. Jedną z nich jest nietrzymanie moczu. I choć nie jest to problem rzadko spotykany, wiele osób nie wie, jak sobie z nim radzić. Obawia się mówić o tym lekarzowi, nie wie też do kogo zgłosić się po pomoc. Seniorzy szukają zatem rozwiązań na własną rękę. Sięgają po klasyczne cienkie podpaski bez skrzydełek, ale te nie zawsze się sprawdzają. Nie wiedzą, jak wyglądają podpaski urologiczne i jak kupować podpaski tego rodzaju w sposób dyskretny.

Jak i gdzie kupić podpaski urologiczne?

W większości marketów i aptekach dostępne są środki higieniczne dla osób z problemem nietrzymania moczu. Osoby starsze dziś bardzo dobrze radzą sobie również z zakupami przez Internet, jeśli więc zastanawiają się, jak kupić podpaski, by nikt z otoczenia o tym nie wiedział, mogą skorzystać z oferty sklepów lub aptek internetowych. Na stronie producenta można też zamówić bezpłatne próbki produktów higienicznych.

Zdarza się również, że osoby starsze przez długi czas bagatelizują problem nietrzymania moczu. Uważają, że jest czymś zupełnie naturalnym i należy się z tym pogodzić. I owszem, układ moczowy faktycznie się starzeje, z czasem nie jest w stanie w pełni spełniać swoich funkcji, ale nie oznacza to, że seniorzy skazani są na życie w poczuciu dyskomfortu. Z myślą o nich stworzono linie artykułów higienicznych, które są dyskretne, wygodne i bardzo chłonne.

Podpaski a nietrzymanie moczu

Rodzi się pytanie, kiedy nosić podpaski? Może problem jest na tyle zawansowany, że one już nie wystarczą i trzeba sięgnąć po ? Wątpliwości powinno rozwiać przetestowanie kilku produktów. To dobry pomysł choćby dlatego, że wówczas można samodzielnie przekonać się, które ze środków higienicznych dadzą nam maksymalny komfort i poczcie bezpieczeństwa. Warto też zwrócić uwagę na sposób ich zakładania. Inaczej ubiera się podpaski urologiczne, a nieco inaczej pieluchomajtki.

W każdym przypadku są to natomiast artykuły higieniczne, które nie tylko absorbują wilgoć, ale i nieprzyjemny zapach. Są również bardzo dyskretne i zupełnie niewidoczne dla otoczenia. Można je nosić zarówno w ciągu dnia, jak i nocą. Nie utrudniają swobodnego poruszania się i umożliwiają aktywność fizyczną, która w podeszłym wieku jest niezwykle ważna dla zachowania dobrego zdrowia i samopoczucia.