Jak wybrać majtki chłonne dla dorosłych?

Specjalistyczne majtki dla dorosłych, borykających się z nietrzymaniem moczu, zapewniają suchość i wygodę w różnych sytuacjach. Dzięki profesjonalnemu zabezpieczeniu senior nie musi już zamykać się w czterech ścianach. Optymalna ochrona pozwala zniwelować takie „skutki uboczne” nietrzymania moczu, jak nieprzyjemny zapach albo przeciekanie w najmniej odpowiednich sytuacjach. Jak wybrać najlepsze majtki dla starszych osób? Koniecznie zapoznaj się z poniższymi wskazówkami.

Specjalistyczne majtki chłonne dla dorosłych, borykających się z nietrzymaniem moczu, zapewniają suchość i wygodę w różnych sytuacjach. Dzięki profesjonalnemu zabezpieczeniu senior nie musi już zamykać się w czterech ścianach. Optymalna ochrona pozwala zniwelować takie „skutki uboczne” nietrzymania moczu, jak nieprzyjemny zapach albo przeciekanie w najmniej odpowiednich sytuacjach. Jak wybrać najlepsze majtki dla starszych osób? Koniecznie zapoznaj się z poniższymi wskazówkami.

Majtki chłonne a

(inaczej inkontynencja) wymaga regularnego stosowania produktów ochronnych. Jednak obecnie ich oferta jest tak szeroka, że łatwo się pogubić i określić, jakie zabezpieczenie będzie najlepsze w danym przypadku. Na przykład wątpliwości budzi kwestia: kiedy bardziej odpowiednie są pieluchomajtki, a kiedymajtki nieprzemakalne dla dorosłych, zwane profesjonalnie majtkami chłonnymi.

Otóż pieluchomajtki cechują się najwyższym stopniem chłonności, co oznacza, że będą optymalną ochroną dla seniorów z ciężkim lub bardzo ciężkim nietrzymaniem moczu, gdy wycieki są częste i obfite. Ten rodzaj ochrony został zaprojektowany z myślą o chorych leżących.

Chłonne majtki na nietrzymanie moczu dla kobieti mężczyzn również stanowią solidne zabezpieczenie i są dedykowane osobom z ciężkim lub bardzo ciężkim nietrzymaniem moczu. Produkt ten jest jednak polecany głównie seniorom aktywnym i chodzącym. Majtki zostały stworzone na wzór klasycznej bielizny, dzięki czemu są wygodne i dyskretne.

Majtki chłonne dla dorosłych- czym się charakteryzują?

Wielu seniorów, pomimo osłabienia i różnych dolegliwości, wciąż może i chce wstawać, dbać o siebie, wychodzić na spacery. Nietrzymanie moczu powoduje u nich jednak skrępowanie i stres, który może powstrzymywać przed wyjściem z domu. Na szczęście dziś w produktach ochronnych stosuje się nowoczesne rozwiązania, które są odpowiedzią na potrzeby aktywnych seniorów. Majtki jednorazowe dla dorosłychz inkontynencją, oferowane przez markę TENA, posiadają następujące zalety:

  • pomagają kontrolować nieprzyjemny zapach amoniaku.
  • są dyskretne - przylegają do ciała, dlatego w przeciwieństwie do pieluchomajtek nie są widoczne pod ubraniem,
  • są wygodne - zakłada się je tak, jak zwykłą bieliznę, są też wykonane z miękkich, delikatnych, bezpiecznych i przyjaznych dla skóry materiałów, które nie powodują podrażnień,
  • są zaopatrzone w system Feel Dry, który zapewnia uczucie suchości.

Na co zwrócić uwagę, kupując majtki chłonne?

Majtki chłonne dla seniorów występują w różnych wariantach. Nie dlatego, aby utrudnić wybór, a dlatego, aby maksymalnie dopasować model do użytkownika. Podczas dokonywania zakupu trzeba zwrócić uwagę na dwa podstawowe aspekty. Pierwszym jest stopień chłonności, który należy dobrać do rodzaju inkontynencji: średniej, ciężkiej lub bardzo ciężkiej.

Drugim istotnym aspektem jest rozmiar. Jeżeli majtki chłonne dla dorosłych są za duże, wówczas nie będą odpowiednio opięte na pupie i biodrach. Jeżeli będą za małe, mogą uciskać skórę i się zsuwać. W obu przypadkach nie spełniają swojej roli tak, jak powinny i powodują dyskomfort ich użytkownika, a przecież zostały stworzone po to, aby go zredukować. Wśród rozmiarów dostępne są modele od S do XL, a dany rozmiar określa się na podstawie obwodu talii.

Jednocześnie pamiętaj, że nawet skuteczne zabezpieczenie nie rozwiązuje problemu, a nietrzymanie moczu można leczyć. Inną kwestią jest konieczność starannej dbałości o skórę, narażoną na drażniące działanie zawartych w moczu związków. Dlatego na co dzień pamiętaj o używaniu kremów ochronnych i nawilżających, stworzonych specjalnie dla osób borykających się z nietrzymaniem moczu.