Jak wybrać majtki chłonne dla dorosłych?

Specjalistyczne majtki chłonne dla dorosłych, borykających się z nietrzymaniem moczu, zapewniają suchość i wygodę w różnych sytuacjach. Dzięki profesjonalnemu zabezpieczeniu senior nie musi już zamykać się w czterech ścianach. Optymalna ochrona pozwala zniwelować takie „skutki uboczne” nietrzymania moczu, jak nieprzyjemny zapach albo przeciekanie w najmniej odpowiednich sytuacjach. Jak wybrać najlepsze majtki dla starszych osób? Koniecznie zapoznaj się z poniższymi wskazówkami.

Majtki chłonne a pieluchomajtki

, nazywane również inkontynencją, wymaga regularnego stosowania specjalistycznych produktów ochronnych. Na rynku dostępne są różne rodzaje takich produktów, co może prowadzić do pewnych wątpliwości, zwłaszcza gdy stajemy przed wyborem między pieluchomajtkami a majtkami chłonnymi.

, dostępne w różnych rozmiarach, są zazwyczaj zalecane dla osób leżących, ze średnim i ciężkim nietrzymaniem moczu. Charakteryzują się one wysokim stopniem chłonności, co oznacza, że są idealne dla seniorów, którzy zmagają się z częstymi i obfitymi wyciekami. Pieluchomajtki, czy pampersy dla dorosłych to tylko niektóre z dostępnych rozwiązań. Wybierając pieluchomajtki, należy zmierzyć obwód talii i bioder, aby zapewnić odpowiednie dopasowanie.

Z kolei majtki chłonne są polecane przede wszystkim osobom aktywnym, chodzącym, które zmagają się z ciężkim lub bardzo ciężkim nietrzymaniem moczu. Majtki chłonne dla kobiet, mężczyzn i seniorów, przypominają klasyczną bieliznę, co czyni je dyskretnym i komfortowym rozwiązaniem. Dopasowują się do ciała, a technologie użyte w ich produkcji skutecznie ograniczają nieprzyjemne zapachy.

Czy wybrać więc pieluchomajtki czy majtki chłonne? Decyzja ta zależy od stopnia nietrzymania moczu, trybu życia oraz indywidualnych preferencji. W przypadku pieluchomajtek warto zwrócić uwagę na możliwość regulacji pasa biodrowego, a w przypadku majtek chłonnych – na odpowiedni rozmiar i dopasowanie do ciała. W każdym przypadku, zarówno pieluchomajtki dla dorosłych na noc, jak i majtki chłonne pampersy, powinny zapewniać suchość i komfort przez cały czas.

Jak wybrać majtki chłonne dla dorosłych?

Wybór majtek chłonnych dla dorosłych zależy od indywidualnych potrzeb i preferencji. W ofercie majtek chłonnych TENA znajdziemy różne modele, które odpowiadają na różne potrzeby osób mobilnych z nietrzymaniem moczu. TENA Pants ProSkin to uniwersalne przeznaczone zarówno dla kobiet jak i mężczyzn, miękkie i wygodne majtki chłonne, które zapewniają suchość dzięki zaawansowanej technologii FeelDry Advanced™, która szybko i skutecznie odciąga wilgoć od skóry. TENA Pants ProSkin są dostępne w różnej chłonności: Normal, Plus, Super i Maxi, aby w pełni dostosować się do indywidyalnych potrzeb. W ofercie TENA znajdziemy również TENA Pants ProSkin Night,  specjalistyczne majtki na noc, które zapewniają dodatkową ochronę w pozycji leżącej. Wszystkie modele wykonane są z miękkich, oddychających materiałów, które przypominają w dotyku tkaninę i są wsuwane niczym zwykła bielizna, zachęcając do prowadzenia niezależnego, aktywnego życia.

TENA-Lifestyle-CGR-Hero-older-woman-outside-with-family-1600x500.jpg

Dowiedz się więcej na temat opieki nad osobami z nietrzymaniem moczu

Poznaj przyczyny, objawy i sposoby radzenia sobie z problemem NTM u Twoich bliskich

Majtki chłonne dla dorosłych - czym się charakteryzują?

Wielu seniorów, pomimo osłabienia i różnych dolegliwości, wciąż może i chce wstawać, dbać o siebie, wychodzić na spacery. powoduje u nich jednak skrępowanie i stres, który może powstrzymywać przed wyjściem z domu. Na szczęście dziś w produktach ochronnych stosuje się nowoczesne rozwiązania, które są odpowiedzią na potrzeby aktywnych seniorów. Majtki chłonne jednorazowe dla dorosłych z inkontynencją, oferowane przez markę TENA, posiadają następujące zalety:

  • pomagają kontrolować nieprzyjemny zapach amoniaku.
  • są dyskretne - przylegają do ciała, dlatego w przeciwieństwie do pieluchomajtek nie są widoczne pod ubraniem,
  • są wygodne - zakłada się je tak, jak zwykłą bieliznę, są też wykonane z miękkich, delikatnych, bezpiecznych i przyjaznych dla skóry materiałów, które nie powodują podrażnień,
  • są zaopatrzone w system Feel Dry, który zapewnia uczucie suchości.

Na co zwrócić uwagę, kupując majtki chłonne w zależności od stopnia nietrzymania moczu?

Majtki chłonne dla seniorów występują w różnych wariantach. Nie dlatego, aby utrudnić wybór, a dlatego, aby maksymalnie dopasować model do użytkownika. Podczas dokonywania zakupu trzeba zwrócić uwagę na dwa podstawowe aspekty. Pierwszym jest stopień chłonności, który należy dobrać do rodzaju inkontynencji: średniej, ciężkiej lub bardzo ciężkiej.

Drugim istotnym aspektem jest rozmiar. Jeżeli majtki chłonne dla dorosłych są za duże, wówczas nie będą odpowiednio opięte na ciele. Jeżeli będą za małe, mogą uciskać skórę i się zsuwać. W obu przypadkach nie spełniają swojej roli tak, jak powinny i powodują dyskomfort ich użytkownika, a przecież zostały stworzone po to, aby go zredukować. Wśród rozmiarów dostępne są modele od S do XL, a dany rozmiar określa się na podstawie obwodu talii.

Jednocześnie pamiętaj, że nawet skuteczne zabezpieczenie nie rozwiązuje problemu, a można leczyć. Inną kwestią jest konieczność starannej dbałości o skórę, narażoną na drażniące działanie zawartych w moczu związków. Dlatego na co dzień pamiętaj o używaniu kremów ochronnych i nawilżających, stworzonych specjalnie dla osób borykających się z nietrzymaniem moczu.

Opublikowano 30 listopada 2018 r.

Zaktualizowano 26 stycznia 2024 r.