Dlaczego majtki chłonne są najlepsze dla osób starszych?

Na rynku istnieje całe mnóstwo środków higienicznych dla osób z nietrzymaniem moczu. Są wśród nich podpaski urologiczne oraz pieluchomajtki. Wyróżniają się dobrą chłonnością, niwelują też przykry zapach. Które z tych rozwiązań lepsze jest dla osób starszych?

Produkty higieniczne dla kobiet i mężczyzn z nietrzymaniem moczu dostępne są zarówno w hipermarketach, jak i w aptece. Dobrze przylegają do ciała, przez co są niewidoczne. Dają maksymalne poczucie komfortu. Sprawdzą się zarówno u osób młodych, bo i oni nierzadko zmagają się z tym problemem, jak i u seniorów. W ich przypadku lepszym wyborem będą jednak majtki chłonne. Dlaczego?

 

Wraz z wiekiem pojawiają się różnego rodzaju schorzenia. Seniorzy skarżą się na spowolnienie ruchowe, słabą koordynację ruchów, czasem zaburzenia równowagi. Te objawy w każdym przypadku wymagają kontroli lekarskiej, niemniej często wynikają z naturalnego procesu starzenia się organizmu. Istnieje zatem potrzeba zmiany pewnych nawyków, ale też sięgania po produkty, które zapewnią komfort i nie będą sprawiać problemów seniorowi. Sprawdzą się w tym przypadku np. zakładane majtki chłonne. Wkłada się je zdecydowanie łatwiej niż podpaski, bo do złudzenia przypominają tradycyjną bieliznę.

 

Majtki wodoszczelne dobrze chłoną wilgoć. Ściśle przylegają do ciała, dając seniorowi poczucie swobody (nie krępują ruchów). Co jednak najważniejsze, majtki na posiadają specjalne rzepy, które nie tylko ułatwiają zakładanie, ale pozwalają na odpowiednie dopasowanie do ciała.

 

Majtki chłonne, wbrew obawom niektórych, przepuszczają powietrze, pozwalając skórze oddychać. To sprawia, że ryzyko odparzeń i podrażnień jest mniejsze. By jednak całkowicie je wyeliminować, należy przestrzegać zasad higieny. Majtki dla osób nietrzymających moczu trzeba wymieniać co kilka godzin lub według potrzeb, warto też stosować specjalny kem na odparzenia (np. maść z cynkiem). Gdy nie ma takiej potrzeby, bo nietrzymanie moczu zdarza się sporadycznie, przebywając w domu, można zrezygnować z ich noszenia, a zakładać tego rodzaju bieliznę tylko na czas wyjścia. W taki sposób skóra będzie mogła odpocząć, a senior nadal będzie czuł się komfortowo.

 

Wysokie majtki na nietrzymanie moczu będą odpowiednie dla osób starszych, które z powodu choroby większość czasu spędzają w łóżku. Pochłoną wilgoć, zmniejszając ryzyko podrażnień ze względu na szybkie odseparowanie moczu od skóry, ale też zapewnią wygodę. Dzięki temu, że są bardzo elastyczne, mogą być ubierane samodzielnie przez seniora lub przy pomocy opiekuna.

 

Osoby w podeszłym wieku często mają ogromny problem z zaakceptowaniem faktu, że się starzeją. I trudno się temu dziwić, skoro wykonanie podstawowych czynności nagle staje się bardzo problematyczne. Nierzadko wymaga proszenia o pomoc, czego nikt tak naprawdę nie lubi. Warto więc jak najbardziej ułatwić seniorom podstawowe czynności, a chętnie podejmą wysiłek potrzebny do ich wykonania. Na rynku istnieje całe mnóstwo produktów przeznaczonych dla osób starszych. Mowa nie tylko o sprzęcie, np. specjalnych toaletach przenośnych, ale również o środkach higienicznych, choćby o wspomnianych majtkach chłonnych. Wygodę ich noszenia, połączoną z dyskrecją, docenia się bardzo szybko.