Zmiana produktów na nietrzymanie moczu

Zmiana produktu na nietrzymanie moczu może wywoływać skrępowanie. Postaraj się zachować spokój i szacunek, a zobaczysz, że oboje poczujecie się bardziej komfortowo. Dowiedz się, jak zmienić produkt, którego używa Twój bliski, aby usprawnić proces i uniknąć niepotrzebnego zażenowania. 
 
Ale najpierw wybierz odpowiedni produkt: taki, który zapewni największą ochronę przed nietrzymaniem moczu oraz maksymalny komfort. 

Jak wybrać właściwy produkt

Na rynku istnieje wiele produktów dla osób z nietrzymaniem moczu, więc możesz nie wiedzieć, który będzie właściwy dla Twojego bliskiego. 
 
Poniżej znajdziesz kryteria, które pozwolą Ci podjąć trafną decyzję:
Krok 1:
Znajdź produkt, który najlepiej pasuje do stanu zdrowia oraz poziomu pomocy wymaganego przez Twojego bliskiego:
 

> Potrzebuje niewielkiego wsparcia 
> Potrzebuje znacznego wsparcia 
> Problemy ze zdrowiem psychicznym 

Krok 2:
Wybierz poziom chłonności (ilości moczu, jaką produkt może wchłonąć) w zależności od nasilenia nietrzymania moczu. Chłonność często jest zilustrowana na opakowaniu kropelkami: im więcej kropli, tym większa chłonność. Jeśli nie wiesz, jaki poziom będzie właściwy, skonsultuj się z lekarzem, farmaceutą lub pracownikiem sklepu medycznego.
Krok 3:
Wybierz właściwy rozmiar. Rozmiar wpływa na komfort i ochronę przed przeciekaniem. Zbyt duży produkt zwiększa ryzyko przeciekania, ponieważ nie przylega dobrze do ciała. 
 

Podobnie jak odzież, produkty są dostępne w różnych rozmiarach: bardzo małym (XS), małym (S), średnim (M), dużym (L) oraz bardzo dużym (XL). Jeśli nie wiesz, jaki rozmiar będzie właściwy, skonsultuj się z lekarzem, farmaceutą lub pracownikiem sklepu medycznego. Możesz też przetestować różne rozmiary – zamów próbki.

Aby dopasować produkt do potrzeb swojego bliskiego, skorzystaj z naszego narzędzia Wybór produktów TENA. Dostępność i wybór produktów w lokalnych aptekach czy sklepach zależy od miejsca zamieszkania. Znajdź najbliższy punkt sprzedaży tutaj.

Jak założyć i zmienić produkt na nietrzymanie moczu

Obejrzyj nagranie i przekonaj się, jak łatwo założysz i zmienisz nasze produkty: