Jak wybrać właściwy rozmiar produktów dla osób z nietrzymaniem moczu

Lekarz rozmawia z pacjentką w starszym wieku na temat majtek chłonnych TENA ProSkin Pants.

Duży, mały czy rozmiar pomiędzy? Produkty na nietrzymanie moczu TENA dla kobiet i mężczyzn dostępne są w szerokiej gamie rozmiarów i rodzajów. Wybór odpowiedniego rozmiaru i dopasowania wpływa na komfort, zdrowie skóry oraz zabezpiecza przed przeciekaniem. Jak zaznaczyliśmy w naszym artykule oWyborze odpowiedniego produktu na nietrzymanie moczu, należy dokonać wstępnej oceny potrzeb oraz sytuacji podopiecznego. Tylko wtedy będziemy mogli dobrać najbardziej odpowiedni produkt dla danej osoby. Niezależnie od rodzaju nietrzymania moczu prawidłowe dokonanie pomiarów i wybór rozmiaru są niezwykle istotne z punktu widzenia optymalnego dopasowania i pielęgnacji.

Pomiar talii i bioder podopiecznego

Do pomiaru bioder i talii użyj miary krawieckiej. Przedtem jednak poproś podopiecznego o zdjęcie ubrania i upewnij się, że miara ściśle przylega wokół bioder i talii. Zielone koła na ilustracji wskazują, gdzie należy dokonywać pomiaru.

Diagram pokazujący dwie sylwetki różnej budowy. Na każdej widnieje zielona linia wokół talii i bioder.

Wybór odpowiedniego rozmiaru

Teraz, gdy masz już prawidłowe wymiary, przyjrzyj się produktowi TENA, który zamierzasz wybrać dla swojego podopiecznego. Nasz każdy produkt posiada na opakowaniu tabelę, która informuje o tym, jaki rozmiar należy wybrać w oparciu o dokonane pomiary. Tabele rozmiarów są również dostępne dla majtek elastycznych TENA, które utrzymują produkty na nietrzymanie moczu na odpowiednim miejscu.

Oto kilka wskazówek, które wyjaśniają, dlaczego właściwy rozmiar ma znaczenie i jak znaleźć optymalne dopasowanie:

  • Produkt w odpowiednim rozmiarze i o prawidłowym dopasowaniu powinien pewnie się trzymać i wygodnie przylegać do pachwin.
  • Podczas dopasowywania produktu pamiętaj o tym, że większy rozmiar wcale nie oznacza większej chłonności. W rzeczywistości ryzyko przeciekania może się zwiększyć, na przykład kiedy majtki chłonne nie przylegają w dostatecznym stopniu.
  • Za duży produkt będzie dla podopiecznego zbyt masywny, przez co będzie negatywnie wpływać na jego wygodę i poczucie godności.
  • Z drugiej strony, jeśli produkt przylega zbyt mocno, będzie powodować dyskomfort oraz możliwe podrażnienie skóry.
  • Jeśli majtki elastyczne podopiecznego są za luźne, produkt na nietrzymanie moczu nie pozostanie na miejscu, skutkiem czego istnieje ryzyko wycieków oraz dyskomfortu.

Niezależnie od rozmiaru pacjenta, w ofercie TENA znajdziesz produkt, który zapewni mu suchość i komfort – pod warunkiem, że dopasowanie i chłonność są dostosowane do jego indywidualnych potrzeb.