3 najważniejsze produkty dla kobiet z nietrzymaniem moczu

Jakie produkty na nietrzymanie moczu dla kobiet są dostępne na rynku? W jaki sposób możesz zabezpieczyć się przed przeciekaniem moczu, zapewnić sobie suchość, świeżość i wygodę jednocześnie? Dobór odpowiedniej ochrony zależy od kilku czynników. Po przeanalizowaniu swoich potrzeb z pewnością uda ci się znaleźć coś na swoją miarę.

Jakie kwestie wziąć pod uwagę podczas wyboru produktów na ?

Wybór odpowiedniego środka ochronnego nie zawsze jest prosty. Czasami trzeba wypróbować kilka wariantów, żeby trafić na coś idealnego dla siebie. Podstawowymi kwestiami, które trzeba wziąć pod uwagę podczas wyboru są:

  • nasilenie nietrzymania moczu – zabezpieczenie nie powinno przeciekać oraz sprawiać, że wkładka szybko staje się wilgotna i nieświeża; produkty ochronne dostępne są dla osób z lekkim, średnim i ciężkim nietrzymaniem moczu,
  • stopień aktywności i samodzielności – jeżeli wciąż pracujesz, lubisz aktywność fizyczną i życie towarzyskie, potrzebujesz skutecznej, ale również dyskretnej ochrony; w przypadku osób leżących i o ograniczonej sprawności istotna jest wysoka chłonność oraz łatwość wymiany zabezpieczenia,
  • rozmiar – produkty na nietrzymanie moczu dla kobiet mają różne rozmiary po to, abyś mogła dobrać ochronę, w której zawsze czujesz się wygodnie i pewnie.

Damskie produkty na nietrzymanie moczu– jaki masz wybór? 

1. Wkładki

Specjalistyczne wkładki na nietrzymanie moczu nieco różnią się od zwykłych wkładek higienicznych. Chociaż są cienkie i dyskretne, zaprojektowano je z wykorzystaniem materiałów, które szybciej i skuteczniej chłoną wilgoć.

Dla kogo będą odpowiednie? Wybierz ten produkt, jeśli masz lekkie nietrzymanie moczu, na przykład zdarza ci się popuścić kilka kropli podczas kaszlu, śmiechu albo kichania. 

2. Bielizna chłonna

Bielizna chłonna, zaprojektowana z myślą o budowie kobiecego ciała, ma dwie główne zalety. Pierwszą jest dosyć wysoki stopień chłonności. Dzięki temu po bieliznę chłonną mogą sięgnąć kobiety borykające się ze średnim lub wysokim stopniem nietrzymania moczu. Dzięki temu, że bielizna dopasowuje się to kształtów ciała, zapewnia dobre zabezpieczenie w ciągu dnia oraz w nocy. Dodatkową funkcją, na którą warto zwrócić uwagę, jest neutralizacja przykrych zapachów.

Dla kogo będzie odpowiednia? Wybierz ją, jeśli potrzebujesz solidnego zabezpieczenia przed nietrzymaniem moczu i dyskretnej ochrony. To dobry wybór dla kobiet aktywnych.

3. Majtki chłonne

Majtki chłonne dla kobiet zakłada się tak, jak zwykłą bieliznę, jednak są wyposażone w wysoce chłonny wkład. Dopasowują się do kształtów ciała i neutralizują nieprzyjemny zapach amoniaku. Są także wyposażone w dodatkowe osłonki (barierki), które zapobiegają przeciekaniu moczu. Co ważne, majtki powinny być wykonane z oddychających i bezpiecznych dla skóry materiałów, które są delikatne dla skóry i pozwalają zachować jej zdrowie.

Dla kogo będą odpowiednie? Majtki chłonne bardzo skutecznie absorbują mocz nawet u osób z ciężkim stopniem inkontynencji. Jeśli potrzebne są ci produkty na nietrzymanie stolca dla kobiet, ten wybór także się sprawdzi. To produkt odpowiedni dla kobiet aktywnych, ale także leżących i wymagających opieki.

O czym jeszcze pamiętać w przypadku nietrzymania moczu?

Wkładki urologiczne, bieliznę i majtki chłonne dla kobiet znajdziesz w asortymencie TENA. Oprócz produktów zapewniających suchość i ochronę przed przeciekaniem, w ofercie marki znajdziesz także kosmetyki dla osób, które ze względu na inkontynencję mają problemy skórne (zaczerwienienie, podrażnienie) lub są na nie narażone. Dedykowane są szczególnie kobietom, których delikatna i wrażliwa skóra jest szczególnie podatna na negatywne działanie moczu.