TENA-Women-Lights-Sensitive-Long-Liner-Product-in-Underwear-Toilet.jpg

Powrót do formy po porodzie: Przewodnik po podpaskach i bieliźnie chłonnej na nietrzymanie moczu, które mogą być potrzebne po urodzeniu dziecka

Przygotowując się do przyjścia na świat Twojego nowego dziecka, z pewnością myślisz o wszystkich niezbędnych rzeczach, które będą potrzebne do jego opieki. Ważne jest również, aby zadbać o siebie i zgromadzić wszystko, co będzie Ci potrzebne do regeneracji po porodzie.

W tym miejscu wyjaśniamy, czego możesz się spodziewać po urodzeniu dziecka – od krwawienia poporodowego, przez osłabienie pęcherza, po wycieki moczu– i doradzamy, jakie produkty chłonne TENA będą Ci potrzebne, aby czuć się komfortowo podczas rekonwalescencji.

Krwawienie poporodowe

Po porodzie, krwawienie poporodowe (znane również jako lochia) może trwać nawet od sześciu do ośmiu tygodni. Jest to naturalny sposób organizmu na samouzdrawianie i zazwyczaj nie ma się czym martwić. Przez pierwsze kilka dni może to wyglądać jak obfite miesiączki, składające się z pozostałej krwi, tkanki z macicy i śluzu. Krwawienie stanie się bardziej brązowe, gdy zacznie się zmniejszać, a następnie ostatecznie ustąpi.

Możesz zauważyć, że krwawisz więcej, jeśli jesteś aktywna lub dużo się poruszasz. Często zdarza się również, że krwawienie występuje, gdy wstajesz po długim leżeniu – wtedy mogą pojawić się również skrzepy krwi.

Jest to naturalna reakcja i część procesu gojenia, jeśli jednak wydalasz duże skrzepy, masz gorączkę powyżej 38 stopni Celsjusza, ból w dolnej części brzucha, lub nagle krwawisz więcej niż w pierwszym dniu po porodzie, skonsultuj się natychmiast z lekarzem.

Nietrzymanie moczu po porodzie

W momencie, gdy termin porodu jest już bliski, Twoje narządy (w tym pęcherz moczowy i cewka moczowa) muszą ustąpić miejsca rosnącemu dziecku. , które otaczają cewkę moczową, pochwę i odbyt, zostają rozciągnięte; a poród również znacząco obciąża dno miednicy.

To może prowadzić do osłabienia pęcherza lub wycieków moczu przez pewien czas po porodzie. Może to trwać kilka tygodni, lub zdarzać się sporadycznie przez dłuższy okres.

Bezpośrednio po porodzie, często występują*:

·       Utrata dużej ilości moczu od razu, gdy wstajesz po długim leżeniu lub po usunięciu cewnika

·       Zwiększona potrzeba oddawania moczu

·       Zmniejszone odczucie pełnego pęcherza

·       na skutek nagłego parcia (wycieki w drodze do toalety)

·       Nietrzymanie moczu wysiłkowe (wycieki podczas kaszlu, śmiechu, kichania, podnoszenia ciężarów itp.)

·       Nietrzymanie moczu biernego (wycieki bez zdawania sobie z tego sprawy)

·       Trudności z oddawaniem moczu (mocz tylko kropi lub nie jest oddawany wcale)

·       Potrzeba wstawania, aby oddać mocz

Twoje ciało potrzebuje trochę czasu na uzdrowienie i dostosowanie się – wszystko powinno wrócić do normy, a są rzeczy, które możesz zrobić, aby zapobiec, zmniejszyć i kontrolować swoje objawy (przeczytaj więcej tutaj: Jak radzić sobie z nietrzymaniem moczu w ciąży i po porodzie). Jeżeli jednak obawiasz się, że możesz mieć poważniejszy problem, zawsze warto porozmawiać o tym z lekarzem.

Jakie podpaski lub podobne produkty powinnam nosić po porodzie?

Poród to wyjątkowe wydarzenie w życiu każdej kobiety, ale może również przynieść pewne wyzwania, takie jak . Właśnie dlatego marka TENA stworzyła specjalną linię produktów, takich jak podpaski na nietrzymanie moczu TENA Lady Slim, które pomagają kobietom radzić sobie z tym problemem i czuć się komfortowo.

Marka TENA zakłada nie tylko troskę o dobro klientek, ale także od dobro planety- do 2030 roku planuje przyczynić się do zmniejszenia emisji CO2. Produkty TENA, takie jak podpaski na NTM TENA Lady Normal czy TENA Lady Maxi, są certyfikowane przez Nordic Swan, co oznacza, że są przyjazne dla środowiska. Wszystkie materiały zastosowane w tych produktach zostały przetestowane dermatologicznie, więc możesz być pewna, że są bezpieczne dla Twojej skóry.

Podpaski TENA Lady  są super chłonne, zapewniają ochronę przed wyciekami, nieprzyjemnym zapachem i wilgocią, gwarantując uczucie suchości do 12 godzin. Są przyjemne w noszeniu, a dzięki anatomicznemu kształtowi, dostosowują się do Twojego ciała, zapewniając komfort i wygodę.

Podpaski na NTM TENA Lady  są idealne dla kobiecych problemów z nietrzymaniem moczu w lekkim i średnim stopniu. Dzięki potrójnej ochronie, zapewniają uczucie suchości, chroniąc przed przeciekaniem, nieprzyjemnym zapachem i wilgocią. Są łatwe do założenia i wygodne w noszeniu, a po zużyciu można je prosto wyrzucić.

TENA Lady  to więcej niż tylko podpaska – to produkt, który pomaga kobietom czuć się pewnie i komfortowo, niezależnie od stopnia nietrzymania moczu. Dzięki TENA, możesz cieszyć się długotrwałym uczuciem suchości i ochroną, której możesz zaufać.

Sprawdź pełną ofertę produktów TENA na nietrzymanie moczu na naszej stronie i wybierz te, które najlepiej spełniają Twoje potrzeby. Pamiętaj, że nietrzymanie moczu po porodzie to nic wstydliwego i wiele kobiet ma z tym do czynienia. Ważne jest, aby szukać wsparcia i korzystać z produktów, które pomogą Ci wrócić do formy i czuć się dobrze w swoim ciele.

Dopasuj produkty do stosowania po porodzie

W okresie poporodowym, tampony nie są zalecane. Potrzeba kilku tygodni, aby Twoja macica wróciła do swojego normalnego rozmiaru, a wprowadzenie tamponu mogłoby wprowadzić bakterie i zwiększyć ryzyko infekcji. Możesz mieć również pewne pęknięcia w okolicy krocza, które mogłyby ulec zakażeniu lub otarciu przez wprowadzony tampon, dlatego lepiej używać podpasek poporodowych. Zaleca się również branie pryszniców, a nie kąpieli w tym czasie.

Przez pierwszy tydzień lub dwa po porodzie, dobrym pomysłem jest zaopatrzenie się w podpaski o maksymalnej chłonności, na wypadek, gdybyś straciła wrażenie pełnego pęcherza i zmoczyła się, nie odczuwając potrzeby oddania moczu.

Możesz skusić się , aby używać zwykłych podpasek higienicznych, ale mogą one nie zapewnić Ci odpowiedniego stopnia chłonności. Właściwe podpaski na , takie jak TENA Lady Maxi, są grubsze i dłuższe niż normalne podpaski, co pomaga również chronić obszary, które mogą być szczególnie wrażliwe.

Bezpośrednio po porodzie, możesz odkryć, że najwygodniej jest nosić jednorazowe majtki chłonne. Mogą one zapewnić poczucie bezpieczeństwa w okolicy brzucha, jednocześnie zapewniając maksymalną chłonność i ochronę.

W miarę jak krwawienie i ewentualne wycieki stają się mniej obfite, możesz chcieć przejść na noszenie miękkich podpasek na nietrzymanie moczu. Pojedynczo pakowane podpaski TENA Lady używają miękkich, oddychających materiałów dla komfortu i zamykają w sobie zapach i wilgoć z dala od skóry, pozwalając Ci pozostać suchą nawet do kilkunastu godzin zapewniając maksymalne bezpieczeństwo o jakim marzysz.

Z czasem, gdy krwawienie ustaje i wycieki stają się lżejsze, możesz przejść na wkładki – wkładka na nietrzymanie moczu TENA Lady Slim Ultra Mini zapewnia niezawodną ochronę na co dzień przed przeciekaniem i przykrym zapachem dla kobiet doświadczających nietrzymania moczu. Ma podobną wielkość jak zwykła podpaska.

Jak radzić sobie z nietrzymaniem moczu po porodzie

Często zdarza się, że kobiety ignorują swoje objawy lub unikają poszukiwania profesjonalnego wsparcia w oczekiwaniu na ustąpienie problemu nietrzymania moczu, ale nie musisz dłużej godzić się na uczucie dyskomfortu.

Istnieje wiele sposobów, które mogą Ci pomóc w złagodzeniu  Twoich objawów - od regularnych ćwiczeń mięśni dna miednicy, poświęcania czasu na prawidłowe opróżnianie pęcherza, aż po trenowanie pęcherza, aby czuć potrzebę oddawania moczu rzadziej. Sprawdź nasz szczegółowy artykuł, aby uzyskać najlepsze wskazówki i porady.

Jesteśmy tutaj, aby pomóc Ci poradzić sobie z ciążą i porodem, oferując praktyczne porady dotyczące nietrzymania moczu w ciąży i po porodzie. Jeśli czujesz, że potrzebujesz większego wsparcia, nie wahaj się skontaktować z lekarzem. Posiadamy bogata ofertę produktów zaprojektowanych z myślą o wsparciuCiebie - sprawdź pełną ofertę produktów na nietrzymanie moczu lub zamów bezpłatną próbkę.

* Problemy z oddawaniem moczu bezpośrednio po porodzie, wrzesień 2020, NHS