Odzyskaj kontrolę dzięki ćwiczeniom na mięśnie Kegla

Najskuteczniejsze ćwiczenia

Czy wiedziałaś, że zaledwie pięć minut ćwiczeń mięśni dna miednicy dziennie może znacznie zmniejszyć , a nawet sprawić, że problem zniknie? Jak już nauczysz się, jak je robić, możesz je wykonywać zawsze i wszędzie. Nigdy nie jest za późno, aby zacząć.
 
Ćwiczenia mięśni dna miednicy, krok po kroku:
 
  • Rozpocznij wykonywanie ćwiczeń w pozycji leżącej. Dzięki temu są one skuteczniejsze. 
  • Aby wyodrębnić mięśnie, rozpocznij zaciskanie mięśni wokół odbytu. Następnie zaciskaj mięśnie wokół pochwy i cewki moczowej. Zaciskaj je tak, jakbyś trzymała coś w pochwie. Pośladki i uda powinny być rozluźnione. Zaciśnij na dwie sekundy, a następnie rozluźnij na dwie sekundy. Powtórz tyle razy, ile zdołasz.
  • Mocny zacisk. Zaciśnij tak mocno, jak to możliwe. Trzymaj przez pięć sekund. Rozluźnij na pięć sekund. Powtórz 5-10 razy. 
  • Zacisk wytrzymałościowy. Zaciśnij w stopniu umiarkowanym na tak długo, jak to możliwe. Spróbuj trzymać zacisk przez minutę. Rób to po każdym zakończeniu zaciskania mocnego. 
  • Szybkie zaciskanie. Zaciśnij tak mocno, jak to możliwe, na dwie sekundy. Następnie rozluźnij na dwie sekundy. Zrób to 5-10 razy dziennie i za każdym razem, kiedy przeczujesz nadchodzące kichnięcie, kaszlnięcie lub śmiech.