Ćwiczenia mięśni Kegla techniką Pelvicore

Technika Pelvicore to program ćwiczeniowy autorstwa znanej norweskiej fizjoterapeutki Kari Bo. Obejmuje nie tylko ćwiczenia mięśni Kegla, ale też pomaga wzmocnić i uelastycznić ciało. Jakich korzyści możesz się po spodziewać po zastosowaniu techniki Pelvicore? Przeczytaj w poniższym tekście.

Ćwiczenia mięśni Kegla – dlaczego warto je wykonywać?

Ćwiczenia Kegla są ważne dla przedstawicieli obu płci. Częściej jednak wzbudzają zainteresowanie wśród kobiet, które ze względu na budowę anatomiczną oraz przebyte ciąże i porody, są bardziej narażone na problem nietrzymania moczu i stolca albo obniżanie narządów rodnych. Właśnie ćwiczenia mięśni Kegla są zalecane jako środek profilaktyczny oraz pomoc w terapii tych problemów. Mają jeszcze jedną, dodatkową zaletę. Ćwiczenie Kegla może bowiem poprawić jakość życia seksualnego i wzmocnić doznania podczas zbliżeń z partnerem.

Technika ćwiczeń Pelvicore– na czym polega?

Potrzebny ci dobry trener od mięśni Kegla? Sięgnij po filmy instruktażowe z ćwiczeniami profesor Kari Bo. Jeśli systematycznie będziesz podążać za jej wskazówkami, wzmocnisz nie tylko , ale także ujędrnisz brzuch, złagodzisz bóle krzyża (lub im zapobiegniesz) i poprawisz postawę ciała. Technika ta wpływa także pozytywnie na zdrowie stawów. Poszczególne ćwiczenia nie są skomplikowane i nie wymagają świetnej kondycji, dlatego są odpowiednie dla osób w starszym wieku, jeśli są na tyle sprawne, by je wykonać i nie ma ku temu przeciwwskazań medycznych. Pamiętaj jednak o starannym podążaniu za instrukcjami, tylko wówczas możesz liczyć na pozytywne rezultaty.

Czym technika Pelvicore różni się od innych ćwiczeń na mięśnie dna miednicy?

Otóż w wersji podstawowej treningu dna miednicy pracują tylko mięśnie Kegla. Jak rozluźnić, jak napinać, jak długo utrzymywać skurcz, tego wymaga nauka podstawowej techniki. Program ćwiczeniowy Pelvicore obejmuje natomiast ćwiczenia wymagające przyjęcia różnych pozycji oraz wykonania różnych ruchów, dzięki czemu pracują także inne grupy mięśni. Przykładowe ćwiczenia to: półprzysiady, wypychanie miednicy do przodu i do tyłu na zgiętych nogach, napinanie pośladków. Filmy instruktażowe w wersji polskiej możesz znaleźć w sieci.

Mięśnie Kegla– kiedy efekty ćwiczeń łagodzą problem nietrzymania moczu?

to problem bardzo uciążliwy i jeśli dotyczy też ciebie, pewnie chcesz się z nim uporać jak najszybciej. Jednak pojawienie się efektów to kwestia indywidualna, która zależy od wyjściowego stanu mięśni dna miednicy, regularności ćwiczeń oraz poprawnej techniki. Jeżeli będziesz ćwiczyć codziennie, pozytywne rezultaty powinny pojawić się po około 3 miesiącach. Jednocześnie pamiętaj, że problem ten warto zgłosić lekarzowi. Nawet, jeśli dowiesz się jak ćwiczyć mięśnie Kegla i będziesz trenować systematycznie, lekarz może udzielić ci przydatnych wskazówek, dotyczących stylu życia i diety, które mogą ci pomóc zredukować problem. Ćwiczenia Kegla są najbardziej skuteczne u osób, którym doskwiera (np. podczas kichania, kaszlu, aktywności fizycznej). W ciężkich postaciach inkontynencji taki trening może nie wystarczyć.

Jak zabezpieczać się przed niekontrolowanymi wyciekami moczu?

Nietrzymanie moczu wymaga zabezpieczenia w postaci wkładek, specjalistycznej bielizny, majtek chłonnych albo pieluch. Ochronę należy dobrać pod kątem nasilenia inkontynencji. Wysokiej jakości produkty powinny skutecznie chronić przed przeciekaniem, zapewniać świeżość i wygodę oraz być przyjazne dla skóry. Szeroki wybór znajdziesz w ofercie marki TENA. Bezpieczna, dostosowana do twojego stanu i potrzeb aktywność fizyczna z pewnością pozwoli ci poczuć się lepiej. Ćwiczenie mięśni Kegla w niektórych przypadkach prowadzą nawet do ustąpienia problemu.