Jakie produkty są polecane mężczyznom w przypadku nietrzymania moczu?

Chociaż na temat nietrzymania moczu u mężczyzn mówi się znacznie mniej, panowie mają równie szeroki dostęp do produktów higienicznych, które wchłaniają mocz i eliminują jego nieprzyjemny zapach. Wybór jest zależny od stopnia zaawansowania dolegliwości.

Jak rozmawiać na temat nietrzymania moczu

Przyczyny nietrzymania moczu u mężczyzn

Nie istnieje jedna przyczyna nietrzymania moczu. W przypadku mężczyzn najczęstszym powodem problemu jest osłabienie mięśni dna miednicy. Powiększona przyczynia się do występowania dysfunkcji. Jednym z czynników wywołujących nietrzymanie moczu jest również otyłość. Kluczową rolę odgrywa ponadto wiek, chociaż również mężczyźni w średnim wieku, a czasem nawet młodsi, mogą tak samo cierpieć z powodu tej przypadłości. W nielicznych przypadkach występuje jako schorzenie dziedziczne. Przyczynę powinien ustalić lekarz. Natomiast bez względu na jego diagnozę warto wiedzieć, jakie produkty skutecznie zapobiegają pojawianiu się mokrych plam na spodniach i przykremu zapachowi. 

Niewidoczne pod ubraniem wkładki higieniczne dla mężczyzn

Wkładki urologiczne męskie są niezwykle dyskretne. Zupełnie ich nie widać pod ubraniem, dzięki czemu można funkcjonować bez żadnych obaw, że wydarzy się nieprzewidziana sytuacja. Niestety jest na tyle kłopotliwe, że potrafi wykluczyć z życia towarzyskiego i zawodowego, co często prowadzi do depresji. Dlatego tak istotne jest jak najszybsze skorzystanie z odpowiednich produktów. Wkładki dla mężczyzn charakteryzują się wysoką chłonnością pomimo tego, że są dość cienkie.

Zapobiegają wyciekaniu moczu na zewnątrz i niwelują nieprzyjemną woń uryny. Wkładki należy wybrać odpowiednio do stopnia zaawansowania problemu. Stanowią dobrą ochronę, jeśli przybiera lekką lub średnią intensywność. 

Majtki chłonne dla mężczyzn z większym problemem nietrzymania moczu

o średnim natężeniu może niekiedy wymagać założenia majtek chłonnych zamiast wkładek, a w przypadku nietrzymania o silnym natężeniu trzeba je wymienić obowiązkowo. Nosi się je w taki sam sposób jak zwykłą bieliznę. Odznaczają się różnym stopniem chłonności, dzięki czemu łatwiej dostosować je do indywidualnych potrzeb. Majtki są równie dyskretne co wkładki higieniczne, dlatego nie należy mieć oporów przed korzystaniem z nich. Zapewniają wysoki stopień komfortu, ponieważ idealnie przylegają do ciała i dopasowują się do jego budowy. Zaletą jest łatwy i szybki sposób zakładania, a także pewność, że uczucie suchości zawsze będzie Ci towarzyszyć. Dzięki specjalnym osłonom przed przeciekaniem bezpieczeństwo związane z ich noszeniem jest jeszcze większe. Sprawdzają się bez względu na przyjmowaną pozycję ciała. Można je nosić w dzień i w nocy. 

Powiązane artykuły

Higiena intymna dla osób dojrzałych

W przypadku problemów z nietrzymaniem moczu nie można lekceważyć zaleceń związanych z higieną intymną – począwszy od podmywania się po każdym epizodzie inkontynencji, przez używanie specjalnych kosmetyków, aż po stosowanie pieluchomajtek czy wkładek neutralizujących zapach moczu.

Ćwiczenia dna miednicy

Kontrolę nad opróżnianiem pęcherza można poprawić za pomocą odpowiednich ćwiczeń. Ćwiczenia dna miednicy, zwane też ćwiczeniami Kegla, mogą Ci pomóc zapobiec, zmniejszyć lub kontrolować swoje problemy z nietrzymaniem moczu.