Wygląda na to, że Twoja lokalizacja to <country>

Przejdź na swoją regionalną stronę TENA z lokalnymi informacjami.

Wzmacnianie mięśni Kegla u mężczyzn – ćwiczenia i ich znaczenie


Wiele się mówi o wzmacnianiu mięśni Kegla u kobiet, ale niewiele osób zdaje sobie sprawę, że występują również u mężczyzn i mają ogromne znaczenie dla funkcji seksualnych, ale też odpowiadają za problemy z nietrzymaniem moczu.

Jak rozmawiać na temat nietrzymania moczu

Gdzie są umiejscowione mięśnie Kegla mężczyzn?

Mięśnie Kegla u mężczyzn to mięśnie łonowo-guziczne pomiędzy nasadą penisa i odbytem. Są to mięśnie dna miednicy skoncentrowane wokół kości łonowej oraz gruczołu prostaty. Odpowiadają za wstrzymywanie strumienia moczu, a także wytrysku. W celu zlokalizowania mięśnia najlepiej podczas oddawania moczu na chwilę przerwać czynność. Mięśnie, które się wówczas napinają to właśnie mięśnie Kegla. 


Dlaczego należy stosować ćwiczenia mięśni dna miednicy dla mężczyzn?

Dopóki nie występują problemy ze zbyt częstym oddawaniem lub nietrzymaniem moczu, a sprawność seksualna nie wzbudza niepokoju mężczyźni nie troszczą się o profilaktykę, która może ich uchronić przed nimi w przyszłości, co jest poważnym błędem. Stosowanie odpowiednich ćwiczeń pozwala na dłuższe i bardziej satysfakcjonujące życie seksualne. Mocne mięśnie dna miednicy to przede wszystkim kontrola nad wytryskiem. Mięśnie Kegla odpowiadają nie tylko za przepływ moczu, ale również za twardość penisa w momencie wzwodu. Ćwiczenia wykonywane dzisiaj umożliwią zachowanie wysokiej sprawności seksualnej w późniejszych latach. Uchronią również przed wstydliwym problemem nietrzymania moczu, który potrafi skutecznie wyeliminować z życia towarzyskiego.


Przykładowe ćwiczenia na nietrzymanie moczu u mężczyzn

Wykonywanie ćwiczeń w pozycji stojącej jest najkorzystniejsze, ale początkowo można to robić w pozycji leżącej. Podobnie jak podczas każdego treningu ilość powtórzeń należy zwiększać. Na początku zaciśnij mięśnie dna miednicy i wytrzymaj tak sekundę albo dwie. Zrób przerwę na 10 sekund i ponów ćwiczenie. Powtórz 10 razy. Zwróć uwagę, aby w tym czasie nie napinać mięśni brzucha, pośladków ani ud, ale same mięśnie Kegla. Następnie wydłuż czas zaciskania mięśni do 5 sekund. Systematyczne ćwiczenie zapewnia znakomite efekty. Kolejne ćwiczenie to naprzemienne, szybkie zaciskanie i rozluźnianie mięśni dna miednicy. Zacznij od 10 razy. Potem możesz gimnastykę wydłużyć. Spróbuj również napiąć mięśnie możliwie najmocniej i wytrzymać tak długo jak będziesz w stanie. Ćwiczenie nie powinno trwać krócej niż 2 minuty. Zacznij od 2 treningów w tygodniu. Nawet, jeżeli zauważyłeś, że oddajesz mocz częściej niż zwykle lub zaobserwowałeś nieznaczne obniżenie formy seksualnej nie jest za późno na ćwiczenia. Stanowią doskonałą profilaktykę, ale również są pomocne, gdy dysfunkcje już wystąpiły. Należy pamiętać tylko, że rezultaty ćwiczeń nie są zauważalne z dnia na dzień. Trening wymaga cierpliwości, ale jego skuteczność potwierdzają lekarze.


Powiązane artykuły

Nietrzymanie moczu a życie towarzyskie

Wielu mężczyzn cierpiących na nietrzymanie moczu martwi się, gdy przychodzi do udziału w spotkaniach towarzyskich. Lęk przed skutkami nietrzymania moczu może być przeszkodą, lecz przy dobrym planie działania możesz chronić się przed nietrzymaniem moczu i zachować pewność siebie.

Aktywny tryb życia a nietrzymanie moczu

Jest wiele sposobów utrzymywania kontroli i prowadzenia takiego trybu życia, jakiego pragniesz, niezależnie od tego, z jakim typem nietrzymania moczu się zmagasz.