Przejmij kontrolę z TENA Men

Jesteś przyzwyczajony do kontrolowania wszystkich aspektów swojego życia, a więc nie pozwól, by nietrzymanie moczu to zmieniło. Z TENA Men możesz panować nad nietrzymaniem moczu i utrzymywać kontrolę nad własnym życiem.

Aktywny tryb życia a nietrzymanie moczu

Jest wiele sposobów sprawowania kontroli nad swoim życiem oraz prowadzenia takiego trybu życia, jaki chcesz, niezależnie od tego, z jakim typem nietrzymania moczu się zmagasz.

Tutaj znajdziesz krótkie porady, które pomogą Ci zachować kontrolę przy wyciekach:

  • Idź, zanim wyjdziesz – opróżnianie pęcherza przed zaplanowanymi aktywnościami pomoże Ci zachować spokój umysłu.
  • Siła tkwi w wiedzy – gdy zawczasu dowiesz się, gdzie są toalety, będziesz mógł lepiej zaplanować swoje aktywności i nie będziesz musiał w stresie szukać toalety, gdy okaże się potrzebna. Na przykład idąc na mecz, możesz spróbować zdobyć miejsca blisko toalet.

Czytaj więcej

Powiązane artykuły

Higiena intymna dla osób dojrzałych

W przypadku problemów z nietrzymaniem moczu nie można lekceważyć zaleceń związanych z higieną intymną – począwszy od podmywania się po każdym epizodzie inkontynencji, przez używanie specjalnych kosmetyków, aż po stosowanie pieluchomajtek czy wkładek neutralizujących zapach moczu.

Ćwiczenia dna miednicy

Kontrolę nad opróżnianiem pęcherza można poprawić za pomocą odpowiednich ćwiczeń. Ćwiczenia dna miednicy, zwane też ćwiczeniami Kegla, mogą Ci pomóc zapobiec, zmniejszyć lub kontrolować swoje problemy z nietrzymaniem moczu.

Nietrzymanie moczu a życie towarzyskie

Wielu mężczyzn cierpiących na nietrzymanie moczu martwi się, gdy przychodzi do udziału w spotkaniach towarzyskich. Lęk przed skutkami nietrzymania moczu może być przeszkodą, lecz przy dobrym planie działania możesz chronić się przed nietrzymaniem moczu i zachować pewność siebie.

Nietrzymanie moczu związane z przerostem prostaty

Prostata sama w sobie nie jest chorobą – jak się niektórym wydaje. To gruczoł krokowy, który pełni ważne funkcje rozrodcze, ponieważ produkuje płyn odżywiający plemniki. Prostata składa się z 2 płatów i jest umiejscowiona pod pęcherzem moczowym, w okolicy cewki moczowej i odbytu. Jeżeli funkcjonuje prawidłowo, jej istnienie nie jest w ogóle odczuwalne. Problemy zaczynają się wówczas, gdy dochodzi do chorób prostaty, takich jak przerost, zapalenie czy nowotwór.

Co powoduje przerost prostaty?

Powiększenie gruczołu krokowego to problem dotyczący przede wszystkim mężczyzn po 50 roku życia. Gruczoł zwany także sterczem jest umieszczony poniżej pęcherza moczowego i przylega do ściany odbytu. Zdrowa prostata w ogóle nie daje o sobie znać. Co więcej, ten gruczoł jest niezbędny w męskim organizmie pod względem seksualności i rozrodczości: wytwarza zasadowy płyn, w którym znajdują się plemniki. Kiedy prostata zaczyna się powiększać, pojawiają się kłopoty m.in. z oddawaniem moczu. Co jest ich przyczyną i jak leczy się przerost prostaty?

Jak zaczynają się problemy z prostatą

W potocznym języku prostata sama w sobie często jest traktowana jak choroba. Nic w tym dziwnego: choć gruczoł zwany sterczem odgrywa ważną rolę w życiu płciowym, to jednak jego istnienie odczuwamy dopiero wówczas, gdy zaczyna niedomagać. Przerost gruczołu krokowego u mężczyzn po 55 roku życia to jedna z najczęściej pojawiających się dolegliwości – szacuje się, że cierpi na nią nawet co drugi mężczyzna. Jak rozpoznać przerost prostaty i kiedy należy zgłosić się do lekarza?

Jak radzić sobie z andropauzą?

Przekwitanie, klimakterium – to zjawisko często jest kojarzone wyłącznie z kobietami. Tymczasem mężczyźni też mają swoją „menopauzę”, która w pewnym stopniu przypomina przekwitanie u kobiet. Andropauza jest wynikiem starzenia się organizmu i rozpoczyna się zazwyczaj około 50 roku życia, choć u niektórych mężczyzn początki zmian można zaobserwować już po 40-tce. Jakie objawy świadczą o andropauzie i czy można to leczyć?

Prostata a problem nietrzymania moczu

Choć nietrzymanie moczu dotyczy częściej kobiet niż mężczyzn, dolegliwość ta może pojawić się również u panów. Jedną z najczęstszych przyczyn tego typu problemów z drogami moczowymi jest powiększona prostata. Za co odpowiada prostata? Jak ćwiczyć prostatę?

Jak sobie radzić z problemem nietrzymania moczu u mężczyzn

Nietrzymanie moczu u mężczyzny, choć o problemie tym nie mówi się głośno, jest zjawiskiem dość powszechnym. Jak wynika z badań, dolegliwość ta dotyka 1 na 4 mężczyzn, którzy ukończyli 40. rok życia, i może mieć najróżniejsze przyczyny. Nietrzymanie moczu wywołuje szereg negatywnych następstw, w tym znaczne obniżenie poczucia własnej wartości i ogromny dyskomfort. Na szczęście obecnie istnieje wiele skutecznych sposobów, dzięki którym mężczyzna może odzyskać pewność siebie, wygodę i poczucie bezpieczeństwa w każdej sytuacji! Jakie to sposoby?

Wkładki dla mężczyzn - jak wybrać najlepsze

Problem nietrzymania moczu jest tematem dość wstydliwym. Oprócz leczenia przyczyny nietrzymania moczu, trzeba radzić sobie także ze skutkami – uczuciem wilgoci, nieprzyjemnym zapachem. Nawet lekkie nietrzymanie moczu powoduje ogromny dyskomfort – dlatego wybór wkładek higienicznych musi być dobrze przemyślany. Czym powinny się charakteryzować wkładki do majtek dla mężczyzn?

Co powoduje częste oddawanie moczu u mężczyzn?

Częste oddawanie moczu u mężczyzn jest zjawiskiem nie tylko uporczywym, znacząco utrudniającym normalne funkcjonowanie. Może być też objawem jednej z wielu chorób. Jeśli więc zauważamy u siebie tę przypadłość, koniecznie musimy udać się na konsultację medyczną. Jakie są przyczyny częstego oddawania moczu u mężczyzn? Co w ogóle oznacza częstomocz? Częste oddawanie moczu u mężczyzn, czyli…

Objawy nadreaktywnego pęcherza u mężczyzn

Parcie na mocz u mężczyzn może mieć wiele różnych przyczyn, zarówno tych błahych, jak i poważnych, wymagających konsultacji medycznej oraz podjęcia leczenia. Jednym z powodów może być nadaktywny pęcherz u mężczyzn (inaczej: nadreaktywny pęcherz u mężczyzn). Schorzenie to znacząco utrudnia codzienne funkcjonowanie i niejednokrotnie powoduje utratę pewności siebie oraz wynikające z tego faktu kolejne konsekwencje. Czym się objawia? Jakie czynniki odpowiedzialne są za męskie problemy z pęcherzem? Jak zapobiec problemowi moczenia u mężczyzn? Sprawdźmy!

Czym są mięśnie Kegla u mężczyzn?

Gdzie u mężczyzn jest zlokalizowany mięsień Kegla? Dlaczego warto ćwiczyć mięśnie dla miednicy? Czy taki trening może złagodzić problem nietrzymania moczu? Oto kilka ważnych informacji na ten temat.

Jakie powinny być idealne pieluchy dla mężczyzn?

Gdy problem nietrzymania moczu jest ciężki i cienkie wkładki nie wystarczają, trzeba sięgnąć po solidne zabezpieczenie, jakim są pieluchy. Jak je wybrać, aby zapewnić sobie najwyższy stopień ochrony przed wyciekiem, wygodę i bezpieczeństwo dla skóry? Poznaj kilka wskazówek, na jakie szczegóły warto zwrócić uwagę, kupując męskie pieluchy dla dorosłych. Rozsądny wybór to lepsze samopoczucie psychiczne i mniej typowych kłopotów, z którymi borykają się osoby z nietrzymaniem moczu.

Przyczyny nietrzymania moczu u mężczyzn

Chociaż nietrzymanie moczu kojarzy nam się głównie jako problem kobiet, bardzo często dotyczy także mężczyzn. Panowie często bagatelizują to kłopotliwe schorzenie, ponieważ jeśli chodzi o nietrzymanie moczu, mężczyzna zwyczajnie wstydzi się choroby. A przecież męskie nietrzymanie moczu może być objawem naprawdę poważnej choroby. Dowiedz się, co może leżeć u przyczyn tego problemu.