Wkładki dla mężczyzn - jak wybrać najlepsze

Problem nietrzymania moczu jest tematem dość wstydliwym. Oprócz leczenia przyczyny nietrzymania moczu, trzeba radzić sobie także ze skutkami – uczuciem wilgoci, nieprzyjemnym zapachem. Nawet lekkie nietrzymanie moczu powoduje ogromny dyskomfort – dlatego wybór wkładek higienicznych musi być dobrze przemyślany. Czym powinny się charakteryzować wkładki do majtek dla mężczyzn?

Jak rozmawiać na temat nietrzymania moczu

Średnio 1 na 4 mężczyzn boryka się z problemem nietrzymania moczu. U większości spośród nich jest to nietrzymanie kropelkowe bądź lekkie – ale nawet one są dolegliwościami krępującymi. Wkładki dla mężczyzn z problemem nietrzymania moczu muszą spełniać podstawowe zadania: dobrze chłonąć wilgoć, eliminować nieprzyjemny zapach oraz zapewnić dyskrecję.

Wkładki dla mężczyzn – dyskretne i anatomiczne

Żaden mężczyzna nie chciałby, aby pod ubraniem odznaczały się wkładki moczowe dla mężczyzn, świadczące o problemie z nietrzymaniem moczu. Rozwiązaniem jest zakup wkładek anatomicznych. Ponieważ męska anatomia różni się znacznie od kobiecej, wkładki czy podpaski przeznaczone dla pań nie zdadzą tutaj egzaminu. Wkładki higieniczne dla panów powinny dopasować się do męskiej anatomii, a jednocześnie być na tyle cienkie, aby nie wywoływały żadnego dyskomfortu.

W przypadku potrzeby zmiany wkładki „w drodze”, np. w toalecie w restauracji, w pociągu itp., warto zwrócić uwagę na jeszcze jeden aspekt – czy wkładki pakowane są pojedynczo, aby można było udać się do toalety bez konieczności zabierania całej paczki.

Sprawdźmy ponadto, jak wkładki dla mężczyzn są mocowane. Powinny posiadać odpowiednio szerokie i dobrze trzymające paski klejące. Wkładka nie może przesuwać się – w przeciwnym razie nie będzie wygodna w noszeniu, a w najgorszym wypadku mocz może wydostać się poza nią.

Wysoka chłonność to podstawa

Wkładki higieniczne dla mężczyzn muszą oczywiście dobrze chłonąć wilgoć. Wkładka powinna szybko związać mocz wewnątrz warstwy chłonnej, aby nieprzyjemne uczucie wilgoci nie towarzyszyło osobie noszącej wkładkę. Wkłady anatomiczne dla mężczyzn TENA Men posiadają podwójną warstwę ochronną, świetnie zabezpieczającą przed przesiąkaniem nawet przez długi czas. Chłonny wkład błyskawicznie pochłania ciecz.

Eliminowanie przykrych zapachów

Ta cecha jest równie istotna co wysoka chłonność wkładek. Cóż bowiem za pożytek z produktu, który chłonie wilgoć, ale nie wiąże nieprzyjemnych zapachów i pozwala wydostawać im się na zewnątrz? Dobry produkt musi mieć opracowaną technologię eliminowania nieprzyjemnych woni. Wkładki higieniczne męskie TENA Men wyróżniają się innowacyjną technologią Odour Control, która likwiduje przyczynę powstawania nieprzyjemnego zapachu, a nie jedynie maskuje go na krótki czas.

Wkładki higieniczne dla mężczyzn – bezpieczne dla skóry

Pamiętajmy, że skóra okolic krocza jest delikatna, a u osób z problemem nietrzymania moczu może ona być szczególnie wrażliwa i podatna na odparzenia. Zarówno bielizna, jak i wkładka higieniczna dla mężczyzn muszą być wykonane z oddychającego, naturalnego materiału. W przypadku bielizny nie zaleca się noszenia jakichkolwiek tkanin syntetycznych – najlepiej oddychającym materiałem jest bawełna. W przypadku wkładek również szukajmy produktu, który będzie przypominał materiał i będzie pozwalał skórze oddychać. Musi to być produkt przebadany dermatologicznie.

 

Wybór odpowiedniej wkładki higienicznej jest bardzo istotny – jeżeli zdecydujemy się na dopasowany produkt wysokiej jakości, zapomnimy o problemie na długie godziny.