Jakie produkty powinien mieć każdy mężczyzna z NTM?

O nietrzymaniu moczu wciąż mówi się niewiele. Nie da się ukryć, że jest to temat przykry i krępujący dla mężczyzny, który zmaga się z tą dolegliwością, jednak teraz można ją z powodzeniem leczyć i zapewnić sobie na co dzień duży komfort. Jakie męskie produkty na nietrzymanie moczu powinien mieć każdy mężczyzna? Jakie kroki należy podjąć, gdy wystąpi problem?

Jak rozmawiać na temat nietrzymania moczu

Nietrzymanie moczu – co jest przyczyną?

Przyczyn nietrzymania moczu może być bardzo wiele. W przypadku przewlekłego nietrzymania moczu możemy mieć do czynienia z takimi dolegliwościami jak: z nagłym parciem, wysiłkowe nietrzymanie moczu oraz nietrzymanie moczu z przepełnienia. Co to oznacza?

Za nietrzymanie moczu z nagłym parciem odpowiada przede wszystkim nieprawidłowa aktywność mięśni pęcherza, zaś związane jest z tym, że są osłabione. W przypadku nietrzymania moczu z przepełnienia istnieje przeszkoda, która nie pozwala na pełne opróżnienie pęcherza. W ostatnim z wymienionych przypadków ową przeszkodą często jest powiększony gruczoł krokowy. W związku z tym, że przyczyna może być poważna, nie należy bagatelizować problemu, ale zawsze zasięgnąć porady specjalisty – lekarza rodzinnego bądź urologa.

Męskie produkty na nietrzymanie moczu – po jakie sięgnąć?

Jeśli produkty na dla mężczyzn mają wykazywać rzeczywiście dużą skuteczność, muszą być dedykowane temu problemowi oraz właściwie dobrane do stopnia jego nasilenia. Na jakich produktach warto się skupić? Przede wszystkim na produktach specjalistycznych, jak te, które oferuje TENA. W przypadku bardzo lekkiego oraz lekkiego nietrzymania moczu w zupełności wystarczające mogą się okazać dyskretne wkładki, jak TENA Men lub TENA Men Light. Nieco większy stopień ochrony zapewniają takie produkty jak TENA Men Medium oraz Super – cechują się większą chłonnością, gwarantują ochronę przed przeciekaniem oraz nieprzyjemnym zapachem, a przy tym nadal pozostają dyskretne, wygodne i łatwe w użyciu.

W przypadku większych problemów warto sięgnąć po taki produkt jak TENA Men Pants. Jest to jednorazowa bielizna chłonna, którą zakłada się tak samo jak zwykłą bieliznę. Granatowy kolor sprawia, że bielizna jest bardzo męska i nie przyciąga wzroku osób postronnych. I tutaj wkład chłonny został specjalnie przystosowany do anatomii męskiego ciała. Z racji tego, że bielizna jest cienka, doskonale przylega do ciała i nie widać jej pod ubraniem. Różne poziomy chłonności oraz rozmiary sprawiają, że każdy mężczyzna dobierze model odpowiedni dla siebie i swoich potrzeb.

Natomiast w przypadku mężczyzn niechodzących, niesamodzielnych ich opiekunowie mogą sięgnąć między innymi po wygodne w zakładaniu i przyjazne dla skóry chorego pieluchomajtki dla dorosłych TENA Slip (Plus, Super lub Maxi) bądź TENA Flex (Plus, Super lub Maxi) – w wielu rozmiarach, o różnym poziomie chłonności, spełniające swoją rolę w średnim a nawet w ciężkim nietrzymaniu moczu. Takie rozwiązanie pozwala na łatwiejszą pielęgnację, zapewnia suchość i bezpieczeństwo dla skóry oraz ogromny komfort. 

Doskonałym produktem dla każdego mężczyzny cierpiącego na jest także krem ochronny z gliceryną TENA Barrier Cream, który zapewnia ochronę przed podrażnieniami, jak również krem łagodzący z cynkiem TENA Zinc Cream, który szybko przyniesie ulgę skórze wrażliwej i podrażnionej oraz zapobiegnie dalszym podrażnieniom. Teraz już, dzięki tylu nowoczesnym rozwiązaniom, nietrzymanie moczu nie musi wiązać się z dyskomfortem i utratą pewności siebie!