Jak dobrać rozmiar pieluchomajtek?

to problem, z którym zmaga się wiele osób. Kłopoty z zachowaniem kontroli nad pęcherzem zazwyczaj dotyczą seniorów. Zdarza się jednak, że na skutek działania różnorakich czynników ta uciążliwa dolegliwość pojawia się u osób młodszych. Jej przebieg może być wieloraki i wiąże się z mimowolnym oddawaniem różnej ilości moczu – od kilku kropel aż do niemal całkowitego opróżnienia pęcherza. W tym ostatnim przypadku objawy schorzenia bardzo mocno utrudniają pacjentowi normalne funkcjonowanie. To właśnie z myślą o tej grupie osób powstały pieluchomajtki – produkt przeznaczony do higieny intymnej o zwiększonym stopniu chłonności. Sprawdźmy, jak dobrać ich rozmiar, aby były naprawdę skuteczne.

Pieluchomajtki – dla kogo są przeznaczone i kiedy warto po nie sięgnąć?

Pieluchomajtki to szczególny rodzaj produktów przeznaczonych do higieny intymnej, zalecany osobom zmagającym się z problemem nietrzymania moczu. Tym, co je wyróżnia, jest niezwykle skuteczne połączenie cech tradycyjnej bielizny z działaniem produktów higienicznych absorbujących wilgoć. Dzięki temu pieluchomajtki zapewniają osobom zmagającym się z utratą kontroli nad pęcherzem przyjemne uczucie komfortu, także wtedy, kiedy na skutek dolegliwości dochodzi u nich do mimowolnego oddawania dużych ilości moczu.

Pieluchomajtki doskonale sprawdzają się przy każdym ułożeniu ciała, co sprawia, że z powodzeniem mogą być stosowane również przez osoby, które ze względu na stan zdrowia zmuszone są przez długi czas przebywać w jednej pozycji – siedzącej lub leżącej. Wyposażone w specjalne systemy umożliwiające natychmiastowe wchłanianie każdej ilości moczu, zapewniają skuteczną ochronę przed przeciekaniem. Za sprawą budowy pozwalającej odizolować wsad, który chłonie wilgoć, od reszty wkładu (mającego bezpośredni kontakt ze skórą) pacjent w każdej sytuacji odczuwa przyjemne uczucie suchości, także kiedy pieluchomajtki poddawane są naciskowi ciała. Dodatkowo dzięki zaawansowanej technologii produkt skutecznie absorbuje charakterystyczny zapach amoniaku, gwarantując tym samym maksymalny komfort w kontaktach z innymi. Pieluchomajtki są bardzo dyskretne, dlatego bez obaw może po nie sięgać każdy, kto zmaga się z NTM.

Pieluchomajtki – jak dobrać rozmiar produktu?

Rozmiar pieluchomajtek znacząco przekłada się na stopień ich skuteczności. Nieprawidłowo dopasowane nie zapewniają tak wysokiej ochrony przed przeciekaniem jak wtedy, gdy wybierzemy właściwy rozmiar. Czym kierować się podczas jego doboru? Z całą pewnością skalą problemu nietrzymania moczu. Produkty są bowiem zróżnicowane ze względu na stopień chłonności. Osoby, u których dochodzi do upuszczania stosunkowo niewielkich porcji moczu, mogą wybrać produkt o najniższym stopniu chłonności. Te zaś, u których występuje niemal całkowite opróżnienie pęcherza, powinny zdecydować się na pieluchomajtki o najwyższym stopniu chłonności. Nie bez znaczenia podczas dopasowywania rozmiaru produktu pozostaje też masa ciała pacjenta. Zasadniczo przyjmuje się, że rozmiar pieluchomajtek powinien mniej więcej odpowiadać rozmiarowi tradycyjnej bielizny. Osoby noszące standardowy rozmiar S-M powinny wybrać produkty w rozmiarze M, natomiast te, które zazwyczaj wybierają rozmiary powyżej L – pieluchomajtki w rozmiarze L. Ze względu na fakt, iż produkty te są elastyczne i z łatwością dopasowują się do ciała, można określić ich rozmiar w przybliżeniu. Aby ułatwić sobie to zadanie, warto skorzystać z bezpłatnych próbek, które można zamówić pod wskazany adres.