Jak wybrać majtki chłonne dla mężczyzny?

Zgodnie ze statystykami, nietrzymanie moczu dotyczy głównie kobiet. Jednak panowie także borykają się z tym problemem, który negatywnie odbija się na ich codziennym życiu. Na szczęście mogą skorzystać z ochrony, jaką są majtki męskie na nietrzymanie moczu, zaopatrzone w chłonny wkład. Jak odpowiednio je dobrać, aby sprawdziły się na co dzień? Poniżej znajdziesz kilka praktycznych porad.

Jak rozmawiać na temat nietrzymania moczu

Majtki chłonne dla mężczyzn - w jakich sytuacjach się przydają?

(inkontynencja) może wynikać z różnych przyczyn. U panów zazwyczaj ma związek z chorobą prostaty lub jest powikłaniem po usunięciu gruczołu krokowego. Inkontynencja, w zależności od przypadku, ma różną postać. Czasami kropelki wyciekają jeszcze po oddaniu moczu, u innych problem objawia się poprzez popuszczanie moczu podczas wysiłku, czasami zaś pojawia się nagłe parcie na pęcherz i dochodzi do mimowolnego wycieku moczu w ciągu najbliższych kilku sekund, kiedy nie zawsze starcza czasu na dotarcie do toalety. Osoby w podeszłym wieku i ciężko chore, które większość czasu spędzają w domu, mogą zabezpieczać się pieluchami. Jednak dla aktywnych mężczyzn, którzy chodzą do pracy, prowadzą bogate życie towarzyskie i lubią być w ruchu, używanie pieluch nie jest komfortowym rozwiązaniem. Jeśli nietrzymanie moczu ma bardzie niewielkie nasilenie, wówczas wygodne będą wkładki. Gdy wycieki moczu są bardziej obfite, najlepsze będą majtki chłonne męskie, które wyposażone są w chłonny wkład i dobrze przylegają do ciała, co daje pewność, że pozostaną na swoim miejscu podczas codziennych zajęć i aktywności. Dzięki stosowanym obecnie rozwiązaniom ich użytkowanie jest wygodne, bezpieczne i pomaga zredukować dyskomfort towarzyszący inkontynencji. 

Majtki na nietrzymanie moczu dla mężczyzn - jakie wybrać?

W skrócie, najistotniejsze są dwie kwestie: chłonność i wygoda. Stopień chłonności zaznaczony jest na opakowaniu bielizny i warto się kierować tą wskazówką tym bardziej, jeśli do wycieków moczu dochodzi często i/lub w dużej ilości. Wkład chłonny powinien być dopasowany do budowy anatomicznej i umieszczony z przodu, wtedy będzie najlepiej spełniał rolę ochronną. Wygodę zapewni natomiast wysokiej jakości tworzywo, z którego została wykonana bielizna. Oprócz tego majtki chłonne dla mężczyzn powinny być przebadane dermatologicznie. Materiał musi być bowiem przyjazny dla skóry i nie powodować podrażnień. 

Mężczyzna, który dba o siebie i swoją higienę, z pewnością obawia się, że problem nietrzymania moczu skutkuje nieprzyjemnym zapachem. To zaś odbija się na kontaktach towarzyskich i może do nich zniechęcać. Dlatego podczas wyboru właściwej bielizny warto zwrócić uwagę, czy pomaga kontrolować zapach.

Jeżeli weźmiesz pod uwagę powyższe kryteria, z pewnością wybór okaże się trafny. Bogaty asortyment środków ochronnych dla osób borykających się z nietrzymaniem moczu posiada w ofercie TENA. 

Męskie majtki na nietrzymanie moczu - jakie są korzyści z ich użytkowania?

to problem bardzo krępujący, a ze względu na powszechność jego występowania nie każdy zgłasza go lekarzowi, tym bardziej, gdy ma niewielkie nasilenie. Tymczasem warto zrobić to jak najszybciej, gdyż istnieją skuteczne metody leczenia inkontynencji: ćwiczenia, zmiany w trybie życia i diecie, leki. Bielizna chłonna jest natomiast skuteczną ochroną na co dzień. Zapewnia dyskrecję, zapobiega zabrudzeniu bielizny i plamom na odzieży, umożliwia kontrolowanie zapachu, pozwala w każdej sytuacji czuć się świeżo i sucho. Wystarczy więc jeden krok, aby spotkania towarzyskie, podróże czy uprawianie sportów nie musiały już wiązać się ze stresem i zakłopotaniem.