Ćwiczenia mięśni Kegla mężczyzn - jakie efekty Cię czekają?

Przerost stercza, nietrzymanie moczu, problemy w życiu seksualnym - spotykają mężczyzn w różnym wieku. Często są powodem stresu, skrępowania i utraty pewności siebie. Tymczasem nie musi tak być. Ćwiczenia mięśni Kegla dla mężczyzn są bardzo proste i można wykonywać je wszędzie. Przeczytaj, co daje trening mięśni Kegla dla mężczyzn.

Jak rozmawiać na temat nietrzymania moczu

Ćwiczenia na mięśnie Kegla - facet powinien je znać!

Trening Kegla to ćwiczenia mięśni dna miednicy, które na skutek różnych czynników mogą ulec osłabieniu. Utarło się, że o mocne powinny dbać przede wszystkim kobiety, jednak zalety treningu mogą odczuć także panowie. Ćwiczenia mięśni Kegla u mężczyzn są zalecane szczególnie w przypadku nietrzymania moczu (inkontynencji), ale także jako sposób na poradzenie sobie z problemami z erekcją. Chociaż zapobiegawczo na trening może zdecydować się mężczyzna w każdym wieku i o dobrym stanie zdrowia, ćwiczenia na mięśnie Kegla mężczyzn są szczególnie polecane po usunięciu prostaty, w przypadku nadreaktywnego pęcherza, a także cukrzycy, gdyż ta ciężka i przewlekła choroba sprzyja osłabieniu mięśni dna miednicy.

Mięśnie Kegla - ćwiczenia (mężczyzna)

Trening należy zacząć od określenia, gdzie dokładnie znajduje się mięsień Kegla u mężczyzn. Ćwiczenia tylko wówczas przyniosą oczekiwane rezultaty. Najprościej mięśnie dla miednicy można zlokalizować w chwili oddawania moczu. Wystarczy przerwać strumień, gdyż właśnie w tej sytuacji dochodzi do napięcia mięśni Kegla. Kiedy już uda Ci się ustalić, które mięśnie trzeba napinać, powtarzaj trening co najmniej trzy razy dziennie. Możesz to robić na stojąco, leżąco lub siedząco. Z początku napinaj mięśnie na 3 sekundy, a na kolejne 3- rozluźniaj i tak 10 razy. Każdego dnia wykonaj co najmniej 3 serie. Obawiasz się, że nie wystarczy Ci wytrwałości, aby trenować mięśnie Kegla? Ćwiczenia u mężczyzn na szczęście można wspomagać przy pomocy nowoczesnych urządzeń takich jak np. elektrostymulator mięśni Kegla dla mężczyzn. To prosty w użyciu aparat, stworzony głównie z myślą o leczeniu nietrzymania moczu.

Mocne mięśnie Kegla u mężczyzny - efekty

Wiesz już, że istnieje co najmniej kilka powodów, dla których zalecane są ćwiczenia na mięśnie Kegla u mężczyzn. Efekty nie pojawią się natychmiast (możesz je odczuć dopiero po kilku miesiącach), ale przy odrobinie cierpliwości powinny pozytywnie odbić się na zdrowiu i samopoczuciu. To nie tylko dobre ćwiczenia na prostatę, które pomagają szczególnie przy jej łagodnym przeroście, ale są także skuteczne po operacji jej usunięcia, gdy powikłaniem jest . Trening ten może pomóc uporać się także z objawami zespołu pęcherza nadreaktywnego oraz nykturią, czyli częstym oddawaniem moczu w nocy. Kegla ćwiczenia dla mężczyzn są zalecane również w przypadku nietrzymania stolca.(3) Ważne jednak, aby zawsze, gdy pojawią się tego rodzaju objawy, udać się do lekarza, aby ustalić ich powód i rozpocząć kompleksową terapię.

Jeżeli cierpisz z powodu nietrzymania moczu, zanim pojawią się rezultaty systematycznych ćwiczeń, zadbaj o odpowiednią ochronę. Mogą Ci się przydać wkładki, bielizna chłonna, a gdy problem jest ciężki, pieluchy lub pieluchomajtki. Szeroki wybór znajdziesz w ofercie TENA.

Ćwiczenia mięśni Kegla mężczyzn a życie seksualnie

Zaburzenia w sferze seksualnej mogą mieć bardzo negatywny wpływ na męską psychikę, odbierają pewność siebie i psują przyjemność ze zbliżeń. Niektórzy panowie cierpią z powodu nietrzymania moczu, które ujawnia się podczas zbliżeń seksualnych, jednak nie tylko z tego powodu powinni wzmacniać . Kilka badań wykazało, że ćwiczenia mięśni Kegla u mężczyzn mogą intensyfikować doznania i są pomocne w przypadku kłopotów z przedwczesnym wytryskiem, gdyż ułatwiają jego kontrolowanie.

Mięsień Kegla - ćwiczenia dla mężczyzn są w stanie znacznie wpłynąć na jakość życia i uporać się z kilkoma częstymi problemami, które dotykają panów. Im wcześniej zaczniesz trenować, tym szybciej możesz spodziewać się efektów.