Najlepsze wkładki dla kobiet z problemem nietrzymania moczu

Z problemem nietrzymania moczu boryka się wiele kobiet. Jest to dolegliwość niezwykle wstydliwa, która znacząco obniża jakość życia. Osoby cierpiące na to schorzenie często wycofują się z życia towarzyskiego, unikają aktywności fizycznej. Nie trzeba się na to godzić! Na rynku istnieje całe mnóstwo produktów dla osób z inkontynencją. W zależności od potrzeb do wyboru są wkładki dla kobiet, podpaski urologiczne oraz bielizna chłonna.

to według Światowej Organizacji Zdrowia jeden z najistotniejszych ogólnoświatowych problemów zdrowotnych. Badania pokazują, że z dolegliwością tą zmaga się ok. 10-25% kobiet po 30. roku życia. Problem dotyczy ponad 383 mln pacjentek na wszystkich kontynentach, stąd mówi się już o cichej epidemii. Kobiety często kryją się ze swoim schorzeniem – mija czasem wiele lat, zanim zgłoszą się do lekarza. Dzieje się tak dlatego, że nietrzymanie moczu to dolegliwość bardzo krępująca, wstydliwa. W teorii nie dochodzi też do żadnego uszkodzenia organizmu i choroby, stąd zgłoszenie się do specjalisty wiele osób uznaje za zbędne. To błąd! W praktyce bowiem w znacznym stopniu są ograniczone podstawowe życiowe zadania.

Kobiety z nietrzymaniem moczu unikają spotkań towarzyskich, aktywności fizycznej, czasem też rezygnują z pracy zawodowej.

Jak radzić sobie z nietrzymaniem moczu?

W przypadku nietrzymania moczu bardzo ważne jest zgłoszenie się do urologa lub ginekologa. Może się bowiem zdarzyć, że problem uda się wyeliminować dzięki właściwemu leczeniu farmakologicznemu. Jeśli nie przynosi ono rezultatów, pomocny może okazać się zabieg.

Istotne jest ponadto zadbanie o właściwe środki higieniczne, a tych na rynku jest wiele. Damskie wkładki na nietrzymanie moczu można kupić w każdej aptece lub hipermarkecie. Są chłonne i delikatne dla skóry. Zapewniają poczucie bezpieczeństwa, chłoną nieprzyjemny zapach.

Wkładki na nietrzymanie moczu dla kobiet przeznaczone są dla pacjentek, u których dolegliwość ma niewielkie lub średnie nasilenie. Sprawdzą się m.in. w przypadku wysiłkowego nietrzymania moczu, kiedy do samowolnej mikcji dochodzi w określonych sytuacjach, np. podczas kaszlu, kichania, śmiechu, chodzenia po schodach, itp. Wkładki dla kobiet na kontrolowanie pęcherza można stosować również profilaktycznie, np. podczas biegania, pracy lub wyjścia ze znajomymi. Są cienkie i subtelne, porównywalne do tradycyjnych wkładek, lecz znacznie bardziej chłonne.

Wkładki dla kobiet marki TENA zapewniają uczucie suchości i świeżości oraz maksymalny komfort. Pozwalają czuć się bezpiecznie i wygodnie w każdej sytuacji.

Profilaktyka nietrzymania moczu

Nietrzymanie moczu w przypadku kobiet to dolegliwość uroginekologiczna, do powstania której przyczynia się wiele czynników. Najistotniejsze to porody drogami natury, ciąża, wiek, otyłość, cukrzyca, palenie papierosów oraz choroby przebiegające z przewlekłym kaszlem (POChP, astma). Niektóre z nich można wyeliminować, np. rozstając się z nałogiem tytoniowym czy unikając kofeiny, która podrażnia pęcherz. Są też i takie, jak np. choroby neurologiczne, które wymagają leczenia. Nietrzymanie moczu można zmniejszyć, ćwicząc mięśnie dna miednicy (mięśnie Kegla). W przypadku niepowiedzenia terapii farmakologicznej, o ile są wskazania, specjalista może skierować pacjentkę na zabieg.

Mimo wielu metod leczenia nietrzymania moczu niezwykle ważne jest stosowanie właściwych środków higienicznych. Tu wybór jest bardzo duży. Zarówno wkładki dla kobiet, jak i podpaski czy bielizna chłonna pomagają żyć w poczuciu komfortu i bezpieczeństwa.