Jak wybrać podpaski na nietrzymanie moczu?

Podpaski na nietrzymanie moczu są dziś dyskretne, chłonne i delikatne dla skóry. Lepiej niż wkładki spełniają swoje funkcje. Są też łatwo dostępne, bo można je kupić w niemal każdej aptece. Jak dobrać podpaski do własnych potrzeb?

Jeszcze kilka lat temu osoby zmagające się z nietrzymaniem moczu sięgały wyłącznie po klasyczne podpaski dla dorosłych. Nie miały innego wyboru, co było bardzo krępujące. Podpaska nie była odpowiednio chłonna, nie absorbowała też przykrego zapachu. Stosowano m.in. podpaski bez skrzydełek, te jednak nie zawsze trzymały się w odpowiednim miejscu. Jaka dziś jest alternatywa? Co zamiast podpaski w jej klasycznym wydaniu mogą stosować osoby z nietrzymaniem moczu?

Podpaski dla osób nietrzymających mocz

to bardzo powszechna dolegliwość. Dotyczy zarówno kobiet, jak i mężczyzn. Może mieć różne przyczyny, jak też różne nasilenie, ale w każdym przypadku jest wstydliwa i krępująca. Osoby cierpiące na nietrzymanie moczu często wycofują się z życia społecznego. Unikają wyjść z przyjaciółmi. Zdarza się również, że rezygnują z pracy zawodowej. Wcale tak nie musi być! Na rynku dostępne są specjalistyczne podpaski urologiczne. Zostały stworzone z myślą o osobach z problemem NTM. I choć z nazwy kojarzą się z tradycyjnymi podpaskami dla kobiet, niewiele mają z nimi wspólnego.

Podpaski dla nietrzymających moczu chronią przed przeciekaniem, nieprzyjemnym zapachem i wilgocią. Są to podpaski o dużej chłonności, a przy tym cienkie i dyskretne, dopasowują się do kształtu ciała.

Podpaski dla osób nietrzymających moczu od wielu lat ma w swojej ofercie marka TENA. Odpowiednie produkty zaprojektowano dla kobiet i dla mężczyzn, których problemem jest nietrzymanie moczu. Podpaski im dedykowane dostępne są z różnym stopniem chłonności. To sprawia, że każdy znajdzie produkt dostosowany do własnych potrzeb.

Jak wybierać podpaski urologiczne?

Nie zawsze nietrzymanie moczu ma duże nasilenie. Zdarza się, że wyciek pojawia się wyłącznie w określonych sytuacjach, np. podczas kaszlu, śmiechu czy kichania. Mówi się wówczas o wysiłkowym nietrzymaniu moczu. Z kolei silne parcie, kiedy to potrzeba skorzystania z toalety jest natychmiastowa, określane jest jako . Problem nasila stosowanie niektórych leków, zwłaszcza diuretycznych, psychotropowych, działających przeciwestrogenowo. Nie bez wpływu na tę dolegliwość są też produkty spożywcze drażniące błonę śluzową pęcherza moczowego (kawa, herbata, alkohol, napoje gazowane i słodzone aspartamem). Nietrzymanie moczu może również pojawić się w przebiegu niektórych chorób neurologicznych, np. neuropatii cukrzycowej, stwardnienia rozsianego, choroby Parkinsona.

Jednym z najistotniejszych czynników ryzyka wystąpienia nietrzymania moczu w przypadku kobiet są częste ciąże i porody (również te indukowane oksytocyną). Dolegliwości sprzyja ponadto otyłość brzuszna. W każdej z tej sytuacji potrzebna jest diagnostyka, a następnie specjalistyczne leczenie. W życiu codziennym przydadzą się natomiast właściwie dobrane środki higieniczne, np. podpaski na nietrzymanie moczu.

Podpaska a wkładka

Jeśli nasz problem ma niewielkie nasilenie, można z powodzeniem stosować wkładki. Przydadzą się np. podczas aktywności fizycznej. Są dyskretne i bardziej chłonne niż tradycyjne wkładki higieniczne. Zapewniają bezpieczeństwo i maksymalny komfort.

Z kolei jeśli problem nietrzymania moczu jest intensywny, przez co też bardzo krępujący, pełną swobodę zapewnią miękkie i elastyczne podpaski. Ich kształt dopasowany jest do budowy anatomicznej mężczyzn i kobiet.

Wiele osób zastanawia się, jak podpaski wybrać, by w pełni odpowiadały potrzebom. I ten problem można łatwo rozwiązać. Na stronie marki TENA producent umożliwia zamówienie zestawu bezpłatnych próbek. Zostaną dostarczone pocztą w dyskretnym opakowaniu.