Czy noszenie wkładek higienicznych jest zdrowe?

Wkładki higieniczne a zapalenie pęcherza, grzybica, bakterioza pochwy… to tematy bardzo popularne wśród kobiet, które nie są pewne, czy wkładki higieniczne są przydatnym środkiem wspomagającym zachowanie świeżości, czy może lepiej ich nie używać, żeby nie zaszkodzić zdrowiu intymnemu. Oto kilka ważnych faktów na ten temat.

Wkładki higieniczne a grzybica pochwyi inne infekcje

Wkładki higieniczne – zdrowe czy nie? Są przecież cienkie, dyskretne i skutecznie chłoną wydzielinę z pochwy, niewielkie krwawienie lub mocz, w sytuacji braku kontroli nad łagodnym wyciekiem. Wydaje się więc, że powinny znaleźć się w podstawowym zestawie środków higienicznych dbającej o siebie kobiety. Tymczasem możemy spotkać się z opiniami, że używanie wkładek ogranicza dostęp powietrza i sprzyja ciepłemu i wilgotnemu środowisku, w którym łatwiej rozwijają się drożdżaki i bakterie, powodujące infekcje intymne. Być może też zdarzyło ci się spotkać z ostrzeżeniem, że używanie wkładek przyczynia się do infekcji dróg moczowych, gdyż wkładki ułatwiają ich kolonizację przez chorobotwórcze bakterie. Prawda, jak w wielu przypadkach, leży pośrodku. W jednym z badań wykazano, że wkładki higieniczne są całkowicie bezpieczne i nie sprzyjają infekcjom, jeśli są używane zgodnie z przeznaczeniem.

Niektóre kobiety, chcąc zachować świeżość, nawet w przypadku braku problemów z nietrzymaniem moczu czy upławami, sięgają po wkładki higieniczneCzy zdrowe jest używanie ich każdego dnia? Wiele porad, dotyczących profilaktyki infekcji pochwy, wskazuje na istotne znaczenie wygody i przewiewu, które trzeba zapewnić miejscom intymnym. Stąd wniosek, że kobietom zdrowym, które nie mają problemu z nietrzymaniem moczu i wydzielinami, wystarczy zwykła, przewiewna bielizna.

Używaj więc wkładek tylko wtedy, kiedy to konieczne, a nie będziesz musiała się martwić o ewentualne „skutki uboczne”.

Wkładki higieniczne a zdrowie – kiedy wkładka może ochronić przed problemami skórnymi i infekcjami?

Temat „wkładki higieniczne a infekcje” nie jest jeszcze wyczerpany. Czasami bowiem używanie wkładek może przed infekcją uchronić. Istnieją wkładki higieniczne antybakteryjne, oferowane przez producentów dla kobiet borykających się z infekcją intymną. Pamiętaj jednak, że jeśli masz grzybicę lub bakteriozę pochwy, lepiej skonsultować sposób leczenia z ginekologiem, tym bardziej, gdy problem nawraca. Pozytywne efekty używania wkładek mogą też odczuć osoby nietrzymające moczu. To dlatego, że w moczu kryją się czynniki drażniące, które źle wpływają na stan skóry, a w ciężkich przypadkach mogą prowadzić do zapalenia. Gdy bowiem skóra zostaje pozbawiona naturalnej bariery ochronnej i zaczyna pękać, jest narażona na działanie szkodliwych drobnoustrojów, powodujących zakażenia. Tymczasem używanie wysokiej jakości wkładek chłonnych jest jednym ze środków, które mogą tego typu problemom zapobiegać. o lekkim lub średnim nasileniu jest jednym z głównych wskazań do używania specjalistycznej ochrony, a jednorazowa wkładka na nietrzymanie moczu to środek, który zawsze warto mieć pod ręką przy tego typu kłopotach.

Jak kupić bezpieczne wkładki higieniczne na nietrzymanie moczu?

Wkładki higieniczne – czy są zdrowe? Teraz wiesz na ten temat znacznie więcej. Przed dokonaniem zakupu odpowiednich wkładek zrób dokładne rozeznanie w ofertach i wybierz wkładki z bezpiecznych i przyjaznych dla skóry tworzyw. Poszczególne wkładki różnią się też stopniem chłonności, a te przeznaczone dla osób, u których dochodzi do bardziej obfitych wycieków, są większe i wyposażone w dodatkowe zabezpieczenia. Bardziej chłonna wkładka, o większym rozmiarze, przyda ci się także na noc, aby konieczność wymiany nie musiała zaburzać Twojego snu. Jako marka TENA w ofercie posiadamy różne rodzaje bezpiecznych wkładek dla kobiet i dla mężczyzn, a także oferuje bezpłatne próbki, dzięki czemu możesz wypróbować, czy dany wariant jest dla ciebie odpowiedni. Dbanie o suchość, komfort i zdrowie skóry pomaga zwiększyć pewność siebie i zapobiec nieprzyjemnym podrażnieniom i otarciom.