TOP 5 produktów dla osób z problemem inkontynencji

Inkontynencja, czyli nietrzymanie moczu, to bardzo powszechny problem, choć z oczywistych powodów nie mówi się o nim otwarcie. Niestety ukrywanie schorzenia i zaniechanie konsultacji medycznej może spowodować jego pogłębianie się. NTM można i trzeba leczyć – obecnie istnieje wiele skutecznych metod. Na pierwsze efekty trzeba jednak cierpliwie poczekać, a chcąc zapewnić sobie maksimum komfortu w tym czasie, warto sięgnąć po specjalistyczne produkty na nietrzymanie moczu dla dorosłych. Co to za produkty i jak je stosować?

Najlepsze produkty ochronne na

Obecnie istnieją bardzo różne produkty na nietrzymanie kału i moczu, dzięki którym utrzymanie właściwego poziomu higieny jest stosunkowo proste zarówno w sytuacji, gdy sami zmagamy się z NTM, jak i wtedy, gdy opiekujemy się bliskimi z tym problemem. Oto najlepsze produkty na nietrzymanie stolca i moczu, które znacząco podnoszą komfort, pewność siebie i umożliwiają codzienne funkcjonowanie:

1. Wilgotne chusteczki oczyszczające

TENA Wet Wipe, czyli oczyszczające chusteczki na nietrzymanie moczu, to jeden z najbardziej niezbędnych produktów. Jako że NTM wiąże się z mimowolnym wyciekiem moczu, nad którym pacjent nie jest w stanie zapanować, przykry incydent może zdarzyć się w każdej chwili. Nie zawsze zaś chory ma swobodny dostęp do łazienki. W takiej sytuacji sprawdzą się wilgotne chusteczki, bardzo praktyczne i wygodne w użyciu, które pozwolą przywrócić świeżość i naturalne pH skóry.

2. Krem do mycia bez spłukiwania

Producenci wkładek na nietrzymanie moczu często mają w swojej ofercie także inne produkty na moczenie się. Jednym z nich jest innowacyjny krem TENA Wash Cream 3w1. To wyjątkowy preparat kremowy. Jego zadaniem jest oczyszczenie, pielęgnacja i ochrona wrażliwej skóry okolic intymnych, która – ze względu na częste incydenty NTM – wymaga ciągłego mycia. Woda i zwykłe mydło wysuszają oraz podrażniają delikatną skórę krocza, dlatego lepszą odpowiedzią na jej potrzeby jest preparat, który nie wymaga spłukiwania. Kremy myjący TENA doskonale nawilża skórę, pozwala zachować naturalne pH, a do tego pozostawia ją dokładnie oczyszczoną i świeżą.

3. Krem łagodzący podrażnienia

Kolejnym niezbędnym akcesorium jest krem dedykowany wrażliwej skórze okolic intymnych, która narażona jest na bolesne podrażnienia zarówno w wyniku nietrzymania moczu, jak i ciągłej konieczności mycia. TENA Zinc Cream to krem łagodzący z cynkiem, który doskonale nawilża przesuszoną skórę i koi, jeśli wystąpią na niej takie objawy podrażnienia jak m.in. zaczerwienienie i pieczenie. Krem jest łatwy w aplikacji i usuwaniu.

4. Wkładki higieniczne i bielizna chłonna

Różnego rodzaju wkładki higieniczne, bielizna chłonna, pieluchomajtki i pieluchy to jednorazowe produkty na nietrzymanie moczu, których podstawowym zadaniem jest zapewnienie ochrony przed wilgocią i wynikającymi z niej podrażnieniami skóry oraz przed nieprzyjemnym zapachem. Dostawcy wkładek na nietrzymanie moczu oferują szeroką gamę produktów, które można dopasować do stopnia problemu, a także do płci. Jeśli chodzi o produkty na nietrzymanie moczu, dorośli często unikają ich stosowania w obawie przed tym, że ktoś odkryje ich schorzenie. Niesłusznie, bowiem produkty na nietrzymanie moczu marki TENA są wyjątkowo dyskretne, nie odznaczają się pod ubraniem, za to gwarantują wyjątkową wygodę noszenia i komfort psychiczny – właściwie dobrane, zapewniają długotrwałą ochronę przed przeciekaniem i nieprzyjemnym zapachem.

5. Akcesoria do ochrony łóżka

NTM ma to do siebie, że może przytrafiać się nie tylko w ciągu dnia, ale również w nocy. Jeżeli stopień nietrzymania moczu jest średni bądź ciężki, warto sięgnąć po kolejny produkt na nietrzymanie moczu, jakim są różnego rodzaju pokrycia ochronne na łóżko, jak np. TENA Bed Normal lub TENA Bed Plus. W ten prosty sposób można uniknąć częstego przebierania pościeli, które jest zadaniem czasochłonnym i męczącym w dłuższej perspektywie.

Nietrzymanie moczu jest dolegliwością przykrą, utrudniającą codzienne funkcjonowanie, ale można z nią walczyć na różne sposoby! Warto zatem podjąć tę walkę, by zapewnić sobie i swoim bliskim możliwie najwyższy komfort fizyczny oraz psychiczny!