Jak wybrać najlepsze pieluchomajtki dla dorosłych?

Nietrzymanie moczu przytrafia się osobom w różnym wieku, jednak ryzyko wystąpienia tej krępującej przypadłości rośnie z biegiem lat. Zawsze też powoduje duży dyskomfort. Prostym sposobem, który pomaga go ograniczyć, są wygodne pieluchomajtki. Czym kierować się podczas wyboru, aby postawić na najlepsze możliwe rozwiązanie? Oto kilka wskazówek.

Pieluchomajtki dla dorosłych– kilka kroków do właściwego wyboru

Jeżeli szukasz skutecznego zabezpieczenia dla siebie lub bliskiej ci osoby, która boryka się z problemem nietrzymania moczu, weź pod uwagę następujące kwestie:

1. Sytuacje, w których dochodzi do nietrzymania moczu

Czasami problem ma charakter wysiłkowy. Pojawia się podczas kichania, kaszlu, śmiechu albo intensywnej aktywności fizycznej. Wyciek moczu jest niewielki, a „wypadki” nie zdarzają się często. Niektóre czynniki mogą zaostrzać problem – przyjmowanie nowego leku, nadmierne spożywanie alkoholu albo jedzenie określonych produktów powoduje, że zapanowanie nad pęcherzem jest trudniejsze. U innych osób w grę wchodzi cięższy stan, a wycieki są częste i obfite. Czasami pomaga prowadzenie prostych notatek, uwzględniających pory dnia i sytuacje, w których doszło do niespodziewanego wycieku z pęcherza. To pomoże zidentyfikować typ nietrzymania moczu.

Jakie pieluchomajtki wybrać? Po zidentyfikowaniu czynników zaostrzających problem postaraj się je wyeliminować oraz pamiętaj o ćwiczeniach mięśni dna miednicy, które umożliwią kontrolowanie wycieku moczu. Aby nie rezygnować z codziennych aktywności, sięgnij po wygodne zabezpieczenie, jakim jest bielizna chłonna (zabezpieczy cię w przypadku średniego lub wysokiego stopnia nietrzymania moczu). Bielizny możesz używać okazjonalnie, gdy wychodzisz na dłużej z domu i chcesz czuć się komfortowo. Gdy zaś wyciek z pęcherza jest bardzo obfity lub planujesz zostać w domu, wówczas odpowiednie będą pieluchomajtki o anatomicznym kształcie.

2. Mobilność i potrzeba opieki

To temat bardzo szeroki i bardzo ważny. Niektóre osoby borykające się z nietrzymaniem moczu są wciąż młode i bardzo aktywne, chodzą do pracy, na zajęcia, mają bogate życie towarzyskie, uprawiają sport, potrafią się same o siebie zatroszczyć. W innych przypadkach dotyczy osób starszych, mało mobilnych, chorych, leżących. Niejednokrotnie potrzebują one opieki podczas przebierania się i mycia. To zaś generuje zupełnie inne potrzeby dotyczące pieluchomajtek dla dorosłych. Trzeba bowiem wziąć pod uwagę sposób ich zakładania i wymiany, stopień chłonności, wygodę podczas użytkowania, dodatkowe zabezpieczenia przed wyciekiem.

Jakie pieluchomajtki wybrać? Osoba aktywna, w dobrej kondycji, która nie wymaga stałej pomocy podczas codziennych czynności, doceni bieliznę chłonną. Bardzo nasilony problem i obfity wyciek wymagają większego zabezpieczenia, którym będą pieluchomajtki lub pieluchy anatomiczne. To rozwiązanie sprawdzi się też w przypadku osób, u których poruszanie się jest utrudnione. Pieluchomajtki dla dorosłych są wyposażone w wygodne pasy i rzepy, ułatwiające ich zakładanie oraz dopasowanie. Niektóre z nich mają wskaźniki wilgotności, które informują opiekuna, że czas na wymianę zabezpieczenia.

3. Stan skóry

Ta kwestia dotyczy głównie osób w podeszłym wieku lub ciężko chorych. Wówczas problemem mogą być podrażnienia, odleżyny albo stan zapalny skóry. Utrzymywanie ścisłej higieny i zapobieganie przemoczeniu jest priorytetem.

Jakie pieluchomajtki wybrać? Gdy kondycja skóry jest zła, występują podrażnienia, wysypka, odleżyny, oprócz starannej pielęgnacji i leczenia konieczne są odpowiednie środki dobrze wchłaniające wilgoć, które nie pogorszą podrażnień i stanu zapalnego. Wybierz pieluchomajtki dla dorosłych z oddychających materiałów i miłe dla skóry. Wygodnym rozwiązaniem dla opiekunów i użytkowników są także pieluchomajtki z pasem, które spełnią swoją funkcję nawet przy ciężkim nietrzymaniu moczu, zapobiegną przeciekaniu i będą stanowiły wsparcie dla zdrowej skóry.

Bez względu na to, jakich środków ochrony potrzebujesz, w ofercie TENA znajdziesz bogaty asortyment wkładek, pieluchomajtek i bielizny chłonnej. Przemyślany wybór w tej kwestii to nie tylko lepsza ochrona skóry, ale przede wszystkim dobre samopoczucie osoby borykającej się z uciążliwym problemem, jakim jest nietrzymanie moczu.