Co ile trzeba zmieniać wkładki higieniczne?

Lekki lub średni stopień nietrzymania moczu wymaga używania wkładek higienicznych, które pomagają zachować czystość, suchość oraz kontrolują nieprzyjemny zapach. Jak często zmieniać wkładki higieniczne? Czy wystarczy jedna wkładka na cały dzień, czy lepiej wymieniać zabezpieczenie co kilka godzin? Poniżej znajdziesz kilka porad dla początkujących użytkowników wkładek.

Wkładki higieniczne – kilka podstawowych informacji na ich temat

Zanim przeczytasz, co ile zmieniać wkładki higieniczne, dowiedz się paru faktów, które ułatwią ci ich wybór i użytkowanie. Przede wszystkim weź pod uwagę, że wkładki dla osób z nietrzymaniem moczu różnią się od standardowych wkładek, po które sięgają kobiety w celu zabezpieczenia bielizny przed zabrudzenia wydzielinami intymnymi. „Zwykłe” wkładki mają niewielką chłonność i są w stanie zabezpieczyć bieliznę tylko, jeśli wyciek moczu jest bardzo skąpy, kropelkowy. Jeżeli jednak zdarza ci się popuszczanie moczu, wówczas odpowiednią ochroną będą tylko specjalistyczne wkładki. Możesz je dobrać zgodnie ze stopniem nietrzymania moczu, który Cię dotyczy. Wybierz profesjonalną ochronę i rozwiązania, które zapewniają suchość, czystość i przepływ powietrza. W grę bowiem wchodzi nie tylko Twój komfort i poczucie niezawodnego zabezpieczenia, ale także zdrowie skóry, która jest narażona na kontakt z czynnikami drażniącymi, obecnymi w moczu.

Kiedy już wybierzesz odpowiednią dla siebie wkładkę, wystarczy, że przymocujesz ją do bielizny. Wybór odpowiednich majtek także nie jest bez znaczenia. Powinny być dosyć opięte i wykonane z elastycznego materiału. To sprawi, że wkładka pozostanie na swoim miejscu przez cały czas użytkowania, a ryzyko przecieku będzie zminimalizowane.

Wkładki higieniczne – jak często zmieniać środek ochronny w ciągu dnia?

Po tych kilku wstępnych informacjach czas omówić temat: co ile trzeba zmieniać wkładki higieniczne? Odpowiedź na to pytanie nie jest jednoznaczna, bo wiele zależy od rodzaju wkładek oraz Twoich indywidualnych potrzeb. Bardzo chłonne wkładki, przeznaczone dla użytkowników z zaawansowanym nietrzymaniem moczu, zaopatrzone są we wskaźniki wilgotności. Taki wskaźnik zmienia kolor w momencie, kiedy trzeba wymienić ochronę. Jednak co ile zmieniać wkładki higieniczne przy lekkim lub średnim stopniu nietrzymania moczu? Otóż umowny czas wynosi ok. 3-4 godziny. Ponadto samodzielnie możesz ocenić, czy ochrona wymaga wymiany. Jeśli czujesz się mokro lub jeśli wkładka przecieka, to znak, że przestała spełniać swoją funkcję i musisz sięgnąć po nową, nawet jeżeli godzinę czy dwie wcześniej wkładka była wymieniana. Być może to sygnał, że trzeba sięgnąć po bardziej chłonny wariant.

Co ile zmienia się wkładki higieniczne w nocy?

Spokojny sen to bardzo ważny element stylu życia, pozytywnie wpływający na zdrowie i samopoczucie. Dlatego sen należy przerywać tylko wówczas, gdy zachodzi taka konieczność. Z założenia więc jedna wkładka powinna wystarczyć na całą noc, zapewniając jednocześnie suchość i komfort. Nocne wkładki na powinny być większe i bardziej chłonne niż te, używane za dnia (jeżeli stopień nocnego wycieku moczu tego wymaga). Wymień natomiast wkładkę od razu po wstaniu z łóżka, umyciu i osuszeniu miejsc intymnych.

Co ważne, nigdy nie używaj wkładki dwukrotnie, gdyż znajduje się na niej mnóstwo drobnoustrojów i czynników drażniących, obecnych w moczu.

Regularna wymiana wkładek zapewni ci poczucie czystości, suchości, higieny i w dużym stopniu zapobiegnie podrażnieniom skóry. W naszym asortymencie znajdziesz bogaty wybór środków ochronnych dla kobiet i mężczyzn, dostosowanych do różnych rodzajów nietrzymania moczu. Zapoznaj się z ofertą i wybierz wkładki idealne dla siebie.