Wkładki urologiczne czy podpaski?

Życie z nietrzymaniem moczu nie musi być pasmem udręki. Niestety wiele osób, być może ze wstydu lub innych przyczyn, nie szuka pomocy. Tymczasem istnieje sporo sposobów na to, by problem zminimalizować i tym samym osobie z inkontynencją zapewnić tyle komfortu, ile to możliwe. Niektóre kobiety instynktownie sięgają po standardowe podpaski, jednak nie do końca jest to dobre rozwiązanie. Istnieją specjalne wkładki higieniczne, które pozwalają poczuć się całkowicie bezpiecznie.

Podpaski a wkładki? Co wybrać przy nietrzymaniu moczu?

Warto rozróżnić te dwa artykuły higieniczne. Oczywiście podpaski i wkładki wiele łączy – jak choćby sposób stosowania – jednak mają różne przeznaczenie. Klasyczne podpaski lepiej pozostawić na czas menstruacji. Specjalne artykuły higieniczne na z kolei są zaprojektowane tak, by minimalizować dyskomfort związany z tą dolegliwością. Są cieńsze i bardziej dyskretne, zaś w ich wnętrzu znajduje się specjalny wkład, który pochłania wilgoć i nieprzyjemny zapach. Bezpośredni kontakt ze skórą ma natomiast przyjemna w dotyku powłoczka, która nie wywołuje podrażnień. Zastanawiając się nad tym, czy wybrać wkładki urologiczne czy podpaski, warto wziąć pod uwagę właśnie chłonność.

Wkładka zapewnia świetną ochronę w przypadku drobnej inkontynencji, komfort i dyskrecję. Inną zaletą jest też anatomiczny kształt. Dzięki temu nie ma problemu z ograniczeniem swobody ruchów. Istotną zaletą jest zdolność wkładek i podpasek do ochrony nie tylko przed przeciekaniem, ale nieprzyjemnym zapachem czy wrażeniem wilgoci. Przekłada się to na wygodę zarówno w ciągu dnia, jak i w nocy, a sucha skóra będzie lepiej chroniona przed ewentualnymi podrażnieniami. Stojąc zatem przed decyzją wkładki higieniczne a podpaski, trzeba sobie szczerze odpowiedzieć na pytanie, z jakim stopniem nietrzymania moczu mamy do czynienia.

Wkładki i podpaski na nietrzymanie moczu - rodzaje

Na rynku dostępne są różne wersje artykułów. Co więcej, są pomyślane w taki sposób, by zapewniały poczucie komfortu niezależnie od stopnia zaawansowania problemu z nietrzymaniem moczu. Warto zauważyć, że istnieją specjalne wkładki dla kobiet oraz te przeznaczone dla mężczyzn. Uwzględniają różnice anatomiczne, a przy tym wkładki dla panów nierzadko są w czarnym kolorze, by zapewnić większą dyskrecję. Świetnym przykładem są wkładki TENA Men Super.

Wkładki jako takie zdecydowanie najlepiej sprawdzą się w przypadku niewielkich problemów z nietrzymaniem moczu. Jeśli zdarza się to sporadycznie, to taka wkładka pozwoli czuć się bezpiecznie np. w czasie aktywności fizycznej.

Istnieją wersje o różnych poziomach chłonności i to właśnie na nie powinno się zwracać uwagę, dobierając dla siebie odpowiedni produkt. Największą chłonnością wyróżniają się wkładki i podpaski do ochrony nocnej, takie jak np. TENA Lady Maxi Night. Ich dodatkową zaletą jest wydłużona powierzchnia. Produkty tego typu można przetestować, zamawiając wcześniej bezpłatne próbki.