Czym się kierować przy wyborze pampersów dla dorosłych?

Wśród ludzi, których dotyka , znajdują się osoby młode, dojrzałe i w podeszłym wieku. Dlatego podczas wyboru pieluch, określanych też potocznie jako „pampersy”, trzeba wziąć pod uwagę indywidualne potrzeby. Poznaj kilka wskazówek, jak wybrać pampersy na noc lub na dzień oraz dowiedz się o nowoczesnych rozwiązaniach, które znacznie ułatwiają użytkowanie pieluch.

Pampersy dla dorosłych - podstawowe kwestie ułatwiające wybór właściwej ochrony

Nietrzymanie moczu o dużym stopniu nasilenia, które wiąże się z koniecznością używania pieluch, wymaga szczególnej dbałości o higienę i stan skóry, gdyż jest delikatna i może ulec podrażnieniom. Środki ochronne powinny więc być wysokiej jakości, przetestowane dermatologicznie i mieć wystarczającą chłonność. Wpływa to bowiem nie tylko na zdrowie skóry, ale też samopoczucie chorej osoby, która pomimo nietrzymania moczu ma szansę czuć się świeżo, czysto i sucho.

Pampersy dla dorosłych - ceny tego typu środków ochrony są zróżnicowane (zależą m.in. od rozmiaru) i wielu pacjentów lub opiekunów obawia się, że okażą się zbyt kosztowne. Istnieją jednak wskazania medyczne, na podstawie których można ubiegać się o refundację. Opłaca się też kupować je w dużych opakowaniach. Koszt nie jest jednak jedyną kwestią, którą należy rozważyć podczas wyboru. Oprócz tego trzeba ocenić:

  • w jakim stanie jest osoba, która będzie korzystała z pieluch - czy jest zdolna sama się przebrać, czy jest aktywna, czy leżąca; jeżeli ma ograniczoną ruchomość bądź korzysta z pomocy opiekuna, wówczas warto sięgnąć po pieluchy lub „pampersy-majtki” z wygodnym pasem, ułatwiającym wymianę, praktyczne są też wskaźniki wilgotności umieszczone na zewnątrz, które informują, kiedy zbliża się czas wymiany pieluchy,
  • czy użytkownik pieluch będzie w stanie wymienić pampersy wkrótce po oddaniu moczu - jeżeli nie, dobrym wyborem będą pieluchy wyposażone w system absorbujący nieprzyjemne zapachy,
  • jaki jest stopień nietrzymania moczu - poszczególne rodzaje pieluch są dostosowane do ciężkich lub lżejszych postaci,
  • czy są potrzebne dodatkowe zabezpieczenia, które zapobiegają wyciekaniu moczu bez względu na pozycję chorego - jeśli tak, wówczas warto sięgnąć po pieluchy wyposażone w specjalne barierki,
  • jaka jest kondycja skóry - podrażnienia, wysypka, pęknięcia to objawy, które wymagają sięgnięcia po pampersy dla dorosłych wykonane z przyjaznych dla skóry tworzyw, umożliwiających jej swobodne oddychanie, miękkich i nie powodujących otarć.

Pampersy dla dorosłych - rozmiary

Rozmiar pieluchy jest bardzo ważny, gdyż jeśli będzie za mała, jej użytkownik może odczuwać ucisk i dyskomfort, a pielucha nie spełni swojej roli i istnieje ryzyko, że mocz wycieknie. Gdy zaś pampers okaże się za duży, wówczas nie będzie właściwie przylegał do ciała, a zamiast tego zacznie się przemieszczać i zsuwać. Dlatego przed zakupem trzeba zmierzyć obwód bioder i na tej podstawie wybrać odpowiedni rozmiar. Przykładowo TENA uwzględnia 4 warianty: S, M, L i XL. Każdy z tych rozmiarów jest odpowiedni dla obwodu bioder mieszczącego się w podanych na opakowaniu zakresach, a dzięki elastycznym pasom umożliwiają dokładne dopasowanie pieluchy do sylwetki.

Pampersy dla dorosłych: cena, rozmiar, stopień chłonności, dodatkowe zabezpieczenia, to istotne kryteria, które trzeba wziąć pod uwagę podczas wyboru. Kupując pampersy dla dorosłych TENA masz gwarancję stosunku jakości do ceny.