Jak wybrać najlepsze pieluchy dla dorosłych?

Stałe lub okresowe to problem występujący bardzo często. Wynika z różnych przyczyn: choroby, starzenia się, przebytej operacji, przyjmowania leków. Standardową pomocą w tej sytuacji są środki ochronne przed wilgocią, w tym bielizna chłonna, wkładki, podkłady, pieluchy. Jednak warto wiedzieć, że obecnie na rynku dostępny jest na tyle szeroki asortyment tego typu produktów, że można je dobierać według indywidualnych potrzeb. Koniecznie skorzystaj z poniższego poradnika.

Pieluchy dla dorosłych– kiedy warto zdecydować się na zakup?

Według niektórych statystyk problem nietrzymania moczu dotyczy 10% populacji. Te dane niekoniecznie są jednak ścisłe, gdyż nie każdy zgłasza się z tą przypadłością do lekarza. Wiadomo natomiast, że dwukrotnie częściej dotyczy kobiet niż mężczyzn. Odsetek pań w średnim i starszym wieku, które nie kontrolują wycieku moczu, może sięgać nawet 30-60%. Jego nasilenie bywa różne, od niewielkiego po ciężkie. Nietrzymanie moczu może zdarzać się okazjonalnie lub wyciek jest stały. Wszystko zależy od podłoża problemu. Osoby, których dotyka ta częsta przypadłość, mogą czuć się skrępowane, martwić się o kwestie związane z higieną i nieprzyjemnym zapachem. Dyskomfortem jest też troska o ewentualne plamy na odzieży. Niezależnie od tego, czy wypadki nietrzymania moczu przytrafiają się rzadko, czy każdego dnia, sięgnięcie po zabezpieczenie jest konieczne, nie tylko ze względu na zachowanie czystości i zdrowia skóry, ale także z uwagi na komfort psychiczny. Warto pamiętać, że nietrzymanie moczu nie jest „naturalną” konsekwencją starzenia się organizmu i nie musi być koniecznością. Istnieje wiele sposobów skutecznego leczenia tej przypadłości, a także środków ochronnych, które pozwalają żyć bez poczucia skrępowania.

Pieluchy dla dorosłych– jak wybrać najlepsze?

Na rynku produktów ochronnych dla osób z nietrzymaniem moczu dostępne są wkładki, podpaski czy bielizna chłonna, jednak gdy problem ma średnie lub ciężkie nasilenie, wówczas popularnym sposobem ochrony są pieluchomajtki lub pieluchy. Podczas poszukiwania najlepszych rozwiązań zwróć uwagę na następujące cechy:

1.    Chłonność dostosowana do stopnia nietrzymania moczu – nawet cienkie pieluchy dla dorosłych mogą charakteryzować się dużą chłonnością, a informacja na ten temat powinna znaleźć się w opisie produktu.

2.    Anatomiczny kształt – i konieczność używania pieluch samo w sobie jest dyskomfortem. Można go złagodzić poprzez właściwy dobór środków higienicznych. Nowoczesne pieluchy dla dorosłych o kubełkowym kształcie stanowią barierę przed przeciekaniem i są zaprojektowane z myślą o różnych typach nietrzymania moczu. Istotne jest też dostosowanie pieluch lub wkładek do płci ze względu na inną budowę kobiet i mężczyzn.

3.    Materiały przyjazne dla skóry – problemy z trzymaniem moczu wymagają starannego przestrzegania zasad higieny. Użytkowanie pieluch może ograniczać dostęp powietrza do skóry i sprzyjać podrażnieniom. Tym bardziej jeśli osoba, która ich używa, jest ciężko chora i leżąca. Dlatego warto zainwestować w nowoczesne rozwiązania. Na rynku dostępne są wygodne pieluchy lub majtko-pieluchy dla dorosłych, które są przetestowane dermatologicznie, pozwalają skórze oddychać i zapobiegają podrażnieniom.

Może się zdarzyć, że twój pierwszy wybór nie będzie trafiony, jednak metodą prób i błędów z pewnością wybierzesz coś, co odpowiada potrzebom twoim lub twojego podopiecznego. W ofercie TENA znajdziesz bogaty wybór pieluchomajtek i pieluch dla dorosłych, o różnych rozmiarach, stopniach chłonności, za to zawsze wykonanych z bezpiecznych i oddychających materiałów przyjaznych dla skóry. Wszystko to z myślą o zdrowiu i komforcie osoby borykającej się z nietrzymaniem moczu.