Jak nosić wkładki higieniczne, aby czuć się komfortowo?

Każdy z nas lubi czuć się komfortowo przez cały dzień, w każdej sytuacji. Przyjemne uczucie świeżości pozytywnie wpływa na samopoczucie i sprawia, że chętniej podejmujemy codzienne aktywności. Nie zawsze jednak zachowanie owej świeżości jest łatwe. Ci, którzy zmagają się z problemem nietrzymania moczu doskonale wiedzą, że aby czuć się naprawdę komfortowo, potrzebują pomocy w tym względzie. To właśnie z myślą o nich postały produkty higieniczne, które są na tyle dyskretne, że można ich używać w każdych okolicznościach. Są nimi wkładki przeznaczone dla kobiet i mężczyzn. Sprawdźmy, jak używać wkładki higieniczne, by były skuteczne i zapewniały maksimum wygody.

Wkładki higieniczne – jak używać?

Na pytanie o to, jak stosować wkładki higieniczne odpowiedź może być tylko jedna – tak, by zawsze czuć się pewnie i wygodnie w każdej sytuacji. Wiele osób zastanawia się nad tym, jak zakładać wkładki higieniczne, aby nie przesuwały się one pod wpływem ruchów ciała i tym samym należycie spełniały swoją funkcję. Otóż okazuje się, że kluczem do sukcesu w tej kwestii jest właściwe dopasowanie wielkości produktów do naszych potrzeb. Jeżeli nasze problemy z nietrzymaniem moczu mają zaawansowany charakter, wówczas wybrane przez nas wkładki powinny mieć nieco większą powierzchnię niż te, które są przeznaczone dla osób zmagających się z tzw. kropelkowym nietrzymaniem moczu, kiedy to to porcje upuszczanego moczu są bardzo małe.

Wpływ na to, czy dana wkładka okaże się dla nas wystarczająca, ma także jej stopień chłonności. Nie ulega jednak wątpliwości, że jej właściwie dopasowana wielkość jest równie ważna. Za mała lub za duża wkładka nie będzie odpowiednio przylegać do bielizny, przez co tym samym będzie mniej skuteczna. O tym, jak się zakłada wkładki higieniczne w sposób prawidłowy oraz w jaki sposób dopasować ich rodzaj do własnych potrzeb, możemy dowiedzieć się z opakowania produktu lub ze strony internetowej producenta. Stopień chłonności wkładek zazwyczaj oznaczają kropelki umieszczone na opakowaniu, wielkość zaś symbole (np. mini, normal, max).

Jak używać wkładki higieniczne, aby zawsze czuć się świeżo i wygodnie?

Nie wystarczy wiedzieć, jak nosić wkładki higieniczne, by zawsze czuć pewnie i wygodnie. Aby zapewnić sobie optymalne poczucie komfortu, należy sięgać po produkty, które odznaczają się wysoką jakością i są dostępne w różnych wariantach. Przykładem mogą być specjalistyczne wkładki higieniczne TENA, przeznaczone dla kobiet i mężczyzn. Ich zadaniem jest ochrona przed skutkami nietrzymania moczu o różnym natężeniu. Dostępne w różnych stopniach chłonności i zróżnicowanej wielkości, pozwalają na idealne dopasowanie rodzaju produktu do indywidualnych potrzeb pacjenta. Dostosowują się do kształtu ciała, zapewniając skuteczną ochronę przed przeciekaniem. Ponadto absorbują nieprzyjemne zapachy. Wybierając produkty o delikatnym zapachu, zapewniamy sobie dodatkową porcję świeżości, dzięki której poczujemy się pewnie w każdej sytuacji. Wygodne i dyskretne, gwarantują wygodę użytkowania na co dzień.