Co to są majtki siatkowe i dla kogo będą odpowiednie?

Majtki siatkowe jednorazowe i wielokrotnego użytku są dedykowane dla osób, które z różnych powodów muszą używać pieluch lub podkładów. Mogą z nich skorzystać kobiety w trakcie połogu oraz osoby obarczone problemem nietrzymania moczu. Czym cechują się majtki siatkowe i jak ich używać? Odpowiedzi znajdziesz w poniższym tekście.

Majtki siatkowe – w poszukiwaniu skutecznej ochrony

Jeśli borykasz się z problemem nietrzymania moczu, specjalistyczne wkładki lub pieluchy pomagają ci zachować czystość, suchość i świeżość. Jednak ich użytkowanie nie dla wszystkich jest komfortowe, tym bardziej ze zwykłą bielizną, która może nieskutecznie je podtrzymywać. Wówczas istnieje ryzyko wyciekania moczu, a sama świadomość, że pielucha lub wkład się przemieszczają, powoduje dyskomfort i obawę, że zabezpieczenie nie spełni swojej funkcji.

Dlatego powstały majtki siatkowe elastyczne, które dopasowują się do kształtów ciała, przez co zapewniają lepszą ochronę. To także rozwiązanie bardzo dyskretne, gdyż nowoczesne majtki siatkowe wyglądają jak zwykła bielizna i jednocześnie dobrze ukrywają wkład. samo w sobie jest dokuczliwym i krępującym problemem, dlatego warto sięgnąć po środki, które pomagają radzić sobie z nim na co dzień. Tego typu majtki będą więc odpowiednie dla ciebie, jeśli używasz wkładów lub pieluch anatomicznych i szukasz bielizny, która dobrze je podtrzyma w różnych sytuacjach, zarówno w ciągu dnia, jak i w nocy.

Na jakie szczegóły warto zwrócić uwagę, kupując majtki siatkowe?

nie musi wiązać się z ciągłymi utrudnieniami. Dlatego postaraj się wybrać dla siebie wygodne i funkcjonalne środki ochrony. Ekonomiczną propozycją są majtki siatkowe do wielokrotnego użytku, które nie zdeformują się po kilku praniach. Dobrym przykładem są majtki TENA Fix, które możesz prać w temperaturze 60 stopni C i wielokrotnie suszyć. Ponadto zwróć uwagę na rozmiar. Wystarczy, że przed zakupem zmierzysz obwód talii i na tej podstawie dopasujesz majtki. Nie powinny być bowiem ani za ciasne, ani za luźne. Kolejną kwestią jest jakość wykonania i materiał przyjazny dla skóry. W przypadku uczulenia na lateks musisz pamiętać, żeby zwrócić uwagę, czy bielizna ochronna, którą chcesz kupić, nie zawiera go w składzie. Wygodnym rozwiązaniem są także modele bezszwowe, które minimalizują ucisk. Gdy już wybierzesz dla siebie odpowiedni wariant, możesz cieszyć się większym komfortem na co dzień.

Kilka słów o higienie podczas nietrzymania moczu

Chłonny wkład i siatkowe majtki, które dobrze go podtrzymują, to ważne środki ochronne. Jednak aby na co dzień cieszyć się czystością i świeżością oraz ustrzec skórę przed drażniącym działaniem moczu, warto pamiętać o kilku zasadach. Ważna jest wymiana wkładu lub pieluchy zawsze w razie potrzeby. Jeśli jest ciężkie, przydatną funkcją jest wskaźnik wilgoci, w który zaopatrzone są pieluchy. Wskaźnik ten zmienia kolor, kiedy potrzebna jest wymiana zabezpieczenia. Jeżeli wkłady, których używasz, nie mają takiego wskaźnika, wymieniaj je zawsze, kiedy są wilgotne. Pamiętaj też o regularnym myciu okolic intymnych delikatnym preparatem i stosowaniu środków nawilżających i ochronnych. To pomoże ci uniknąć takich problemów jak swędzenie, wysypka, zaczerwienienie skóry. Szeroką gamę wkładów, pieluch, bielizny oraz kosmetyków do pielęgnacji skóry dla osób z nietrzymaniem moczu znajdziesz w ofercie TENA. Nie zaniedbuj także leczenia inkontynencji, gdyż istnieje wiele sposobów na uporanie się z tym problemem.