Bielizna jednorazowa czy wielokrotnego użytku? Która lepsza dla osoby z inkontynencją?

Bielizna ochronna dla osób obarczonych nietrzymaniem moczu to wygodne rozwiązanie na dzień i na noc. Problem inkontynencji jest na tyle powszechny, że obecnie możesz wybierać spośród różnych propozycji zabezpieczeń. Jeśli zastanawiasz się, czy wybrać bieliznę jednorazową, czy wielokrotnego użytku, poniższy poradnik pomoże Ci podjąć decyzję. 

 

W jakich sytuacjach sprawdza się chłonna bielizna dla osób dorosłych?

Nietrzymania moczu nie można powstrzymać przy pomocy wkładek, pieluch ani bielizny chłonnej. To problem, który wymaga leczenia pod okiem specjalisty. Jednak stosowanie skutecznej ochrony ma znaczenie higieniczne i zdrowotne. Pozwala zachować suchość, komfort oraz umożliwia cieszenie się z ulubionych aktywności bez poczucia skrępowania i strachu, że ktoś inny zauważy ślady nietrzymania moczu. Ponadto chroni skórę przed wilgocią i zapobiega jej podrażnieniom, które w ciężkich przypadkach mogą prowadzić do stanu zapalnego. Dlatego nawet w przypadku nietrzymania moczu o niewielkim nasileniu warto zadbać na co dzień o solidne zabezpieczenie.

Jednorazowa bielizna dla dorosłych – jakie są jej zalety?

Jednorazowa bielizna chłonna to rozwiązanie bardzo dyskretne i wygodne. Bielizna ma wbudowany wkład, dzięki któremu nie musisz używać dodatkowych zabezpieczeń. Chroni przed przeciekaniem, wilgocią i nieprzyjemnym zapachem, co pozwala choć częściowo zapomnieć o uciążliwym problemie, jakim jest . Jednorazowa bielizna dla dorosłych dostępna jest w wersji dla kobiet i dla mężczyzn, gdyż najskuteczniejszą ochronę zapewnia optymalne dopasowanie do kształtów ciała. Ta opcja jest wręcz stworzona dla osób aktywnych, pracujących, lubiących być w ruchu, gdyż zapewnia pełną wygodę. Poziom chłonności jest dostosowany do inkontynencji o różnych stopniach nasilenia. Czy to jednak odpowiednia bielizna na moczenie w łóżku? Owszem, majtki chłonne sprawdzą się także w nocy. Warto ich używać, aby zabezpieczyć przed wilgocią odzież, pościel i materac. Jeśli jednak problem jest bardzo ciężki, a wyciek moczu częsty i obfity, wówczas lepszą opcją będą pampersy lub pieluchomajtki.

„Wodoodporna” bielizna wielokrotnego użytku – dla kogo wygodne będzie takie rozwiązanie?

Osoby, dla których ważne są ekonomiczne rozwiązania, z pewnością docenią majtki chłonne wielokrotnego użytku, w których wystarczy wymieniać wkład ochronny. Tego rodzaju majtki można wielokrotnie prać, co pozwala na oszczędność pieniędzy. Czasami pacjenci z nietrzymaniem moczu sięgają po majtki ceratkowe, które są tanie i zabezpieczają przed przeciekaniem oraz zabrudzeniem odzieży. Mają jednak pewną wadę, gdyż nie opinają ciała, przez co wkład ochronny może się przemieszczać, a to wpływa negatywnie na poczucie komfortu i dyskrecji. Dlatego, jeżeli zdecydujesz się na majki wielokrotnego użytku, a jesteś osobą bardzo aktywną, lepiej postaw na model wykonany z elastycznego, wygodnego materiału, który utrzyma wkładkę na swoim miejscu.

Bielizna chłonna – o czym jeszcze pamiętać, dokonując wyboru?

Decyzja o tym, czy wybrać bieliznę jednorazową, czy wielokrotnego użytku, zależy od twoich indywidualnych potrzeb. Pamiętaj jednak, aby postawić na wysoką jakość, gdyż w grę wchodzi twoje samopoczucie psychiczne i zdrowie skóry. Materiał, z którego wykonana jest bielizna dla osób dorosłych z nietrzymaniem moczu, powinien być bezpieczny i przyjazny dla skóry. Na początek możesz przetestować kilka rozwiązań i sprawdzić, które z nich odpowiada ci najbardziej. Nie zapominaj też o leczeniu inkontynencji wszystkimi dostępnymi metodami, zaleconymi przez lekarza. Tylko w ten sposób możesz zapomnieć o swoim krępującym problemie.