Odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania.

Dbam o dobrobyt mojej rodziny i swój własny, ale martwię się również o środowisko. Czy nie lepiej wytwarzać produkty, które są całkowicie naturalne?
Wszyscy członkowie zespołu ds. bezpieczeństwa produktów oraz członkowie ich rodzin korzystają z produktów Essity w domach. Chcemy wytwarzać najlepsze produkty, dbając przy tym o środowisko. Szukamy równowagi i nigdy nie chodzimy na kompromisy, jeśli chodzi o bezpieczeństwo naszych produktów. 
 
Pamiętaj, że samo to, że jakiś składnik jest pochodzenia naturalnego, nie czyni go bezpieczniejszym od tych stworzonych przez człowieka. Ta kwestia nie jest jednoznaczna. Wiele „naturalnych” rzeczy faktycznie nam nie służy. 
 
Bezpieczeństwo substancji chemicznej zależy od wielu czynników, w tym od jej stężenia w produkcie oraz od tego, jak dany produkt jest wykorzystywany. Dotyczy to zarówno substancji pochodzenia naturalnego, jak i tych wytwarzanych przez człowieka. Surowce, które nie spełniają naszych surowych wymogów, nie trafiają do naszych produktów. 
 
I oczywiście, gdy tylko istnieją lepsze opcje dla środowiska, sięgamy po nie. Tak jak Wy, my również kochamy naszą planetę i chcemy, aby nasze dzieci też mogły się nią cieszyć. Bierzemy udział w licznych projektach nakierowanych na ograniczenie wpływu na środowisko oraz dbamy o jak najlepsze zrównoważenie naszej działalności. 
Czy produkty, których używam wraz z rodziną, są przyjazne dla skóry?
Przyjazność produktów dla skóry jest warunkiem koniecznym. Sami z nich korzystamy i nie chcielibyśmy skończyć z wysypką. 
 
Dlatego weryfikujemy, jak nasze produkty sprawdzają się dla milionów klientów na całym świecie i upewniamy się, że każdy ich składnik spełnia rygorystyczne standardy. 
 
Wybrani ochotnicy mogą nawet wypróbować produkty, zanim trafią do sprzedaży! Oznacza to, że ryzyko podrażnienia skóry przez nasze produkty trafiające do sprzedaży jest niskie. 
 
Tak niskie, że na każde 50 milionów sprzedanych produktów na nie przypada nawet jedna skarga. 
W Internecie spotykam bardzo dużo martwiących informacji na temat zdrowia intymnego. Czy moje produkty są nadal bezpieczne i można ich używać?
Rzeczy, które czytamy w Internecie, często bywają przerażające. Szkodliwe substancje chemiczne, wybielacze… i wiele innych. Dlatego bardzo uważnie przyglądamy się naszym produktom, aby mieć pewność, że są bezpieczne. 
 
Testy naszych produktów zwykle wykraczają ponad krajowe i europejskie wymogi prawne. Dlatego poziomy wszelkich niepożądanych substancji w naszych produktach są bardzo niskie. Tak niskie, że do ich wykrycia niezbędny jest bardzo zaawansowany sprzęt technologiczny. 
 
Używamy wyłącznie starannie dobranych substancji zapachowych i jasno oznaczamy każdy produkt, aby było dokładnie wiadomo, co zawiera. Oczywiście oferujemy też wersje bez substancji zapachowych dla osób z wrażliwą skórą czy alergią. 
 
Więcej informacji na temat wykorzystywanych przez nas składników można znaleźć tutaj
Czy Wasze produkty zawierają szkodliwe substancje chemiczne?
Należy pamiętać, że substancje chemiczne nie zawsze są szkodliwe, a często mają też naturalne pochodzenie. 
 
Na przykład pyszna słodycz przy jedzeniu banana to substancja chemiczna wychwytywana przez nasze kubki smakowe. Substancje chemiczne są wszędzie. 
 
Oczywiście niektóre mogą być niebezpieczne, dlatego zawsze uważnie je kontrolujemy.  
 
Używamy tylko czystych składników. Jesteśmy naprawdę surowi przy tworzeniu i testowaniu naszych produktów, aby mieć pewność, że szkodliwe substancje chemiczne nigdy nie przekraczają bezpiecznych stężeń. W tym celu opieramy się na najbardziej aktualnych danych naukowych. Dzięki temu możemy spać spokojnie, wiedząc, że nasze produkty są bezpieczne dla Was, Waszych rodzin oraz dla świata. 
 
Więcej informacji na temat wykorzystywanych przez nas składników można znaleźć tutaj.  
Dlaczego Wasze produkty zawierają konserwanty, kleje, barwniki czy substancje zapachowe?
Nigdy nie dodajemy do produktów komponentów bez uzasadnionego powodu. Każdy składnik jest tam celowo, a przed dodaniem został dokładnie przetestowany. 
 
Konserwanty w produktach na bazie wody zapobiegają skażeniu, a kleje używane są do wiązania ze sobą poszczególnych elementów. Jednak nie ma powodu do obaw – wszystkie kleje są starannie dobrane, zwłaszcza jeśli mają kontakt ze skórą. 
 
Jeśli produkt zawiera barwniki lub substancje zapachowe, ich celem jest poprawa doświadczeń z użytkowania – oczywiście bez wpływu na poziom ich bezpieczeństwa. 
Czy przeprowadzacie testy na zwierzętach?
Nigdy nie testujemy naszych produktów na zwierzętach, chyba że nie da się tego uniknąć. Na przykład w niektórych krajach, takich jak Chiny, musimy to robić, gdyż wymaga tego prawo. 
 
Nie używamy też składników czy materiałów pochodzenia zwierzęcego. 
 
Mimo najwyższej ostrożności zdecydowaliśmy się nie oznaczać naszych produktów jako wegańskie. Wynika to z faktu, że nie możemy w 100% zagwarantować, że inne podmioty w naszym łańcuchu dostaw nie wykorzystują materiałów pochodzenia zwierzęcego. 
Czy zasady dotyczące produktów higieny osobistej są odpowiednio rygorystyczne, aby mieć pewność, że są one bezpieczne?
Jeśli chodzi o dbanie o bezpieczeństwo innych, uważamy, że zasad nigdy dość. Na szczęście w większości krajów produkty te podlegają specjalnym regulacjom mającym zapewnić, że są one bezpieczne. Muszą one spełniać szereg różnych wymogów, takich jak: 
 
  • regulacje dla branży kosmetycznej  
  • ogólne wymogi dotyczące bezpieczeństwa produktów w związku z substancjami chemicznymi  
  • regulacje dotyczące urządzeń medycznych  
  • regulacje dotyczące środków biobójczych  
 
Przestrzegamy tych wymogów również w krajach, w których zasady są mniej rygorystyczne. Jaki byłby sens dbania o bezpieczeństwo ludzi w jednym kraju, jeśli nie będziemy robić tego samego w innych krajach? Dla nas nie ma to sensu. 
 
Z czasem regulacje są również zmieniane. Nie jesteśmy jednak zwolennikami czekania na zmianę przepisów – kierujemy się danymi naukowymi zaraz po ich udostępnieniu.  
 
Więcej informacji na temat naszego zaangażowania w bezpieczeństwo produktów zawiera Światowy Standard dla Dostawców Essity. 

Mężczyźni

Dla mężczyzn z nietrzymaniem moczu

Zmęczony mężczyzna w kasku podczas jazdy na rowerze.