Wygląda na to, że Twoja lokalizacja to <country>

Przejdź na swoją regionalną stronę TENA z lokalnymi informacjami.

Mój bliski wymaga pomocy, a ja mieszkam w innym mieście

Starsza kobieta układająca kwiaty – opieka nad osobą mieszkającą w innym mieście
Być może mieszkasz w innym mieście niż Twój bliski, który potrzebuje pomocy – na przykład rodzic w zaawansowanym wieku. Pewnie zastanawiasz się, co możesz dla niego zrobić. Wielu opiekunów znajduje się w tej sytuacji. Dowiedzieliśmy się od nich, że mimo dystansu możesz zrobić wiele, aby pomóc bliskiemu. Możesz:
 
  • zapewniać bliskiemu wsparcie emocjonalne poprzez utrzymywanie kontaktu
  • koordynować dla niego usługi (na przykład zatrudnić lokalnego opiekuna lub osobę do sprzątania, kontaktować się regularnie z zatrudnionymi osobami, aby upewniać się, że nie występują problemy)
  • zarządzać dokumentacją medyczną i zdrowotną oraz dojeżdżać na ważne wizyty medyczne
  • dowiedzieć się, kiedy bliski chciałby mieć towarzystwo i poprosić członka rodziny lub przyjaciela o wizytę o ustalonej porze
Opieka na odległość może stanowić wyzwanie. Ale istnieją sposoby, aby przezwyciężyć dzielące Was kilometry. Poniżej przedstawiamy kilka pomysłów, jak zaopiekować się bliskim na odległość:

Opracuj plan

Na początek warto poznać szczegółowo sytuację bliskiego, potencjalne trudności, z którymi się mierzą oraz poziom pomocy, jakiej wymagają. Postaraj się znaleźć lokalne zasoby oraz sposoby na zapewnienie zdalnej pomocy. Notuj stan zdrowia bliskiego oraz kwestie prawne i finansowe, które wymagają uwagi. 
 
Przygotuj listę ważnych numerów kontaktowych, informacje ubezpieczeniowe, numery kont i inne ważne dane. Postaraj się także dowiedzieć jak najwięcej o chorobach bliskiego i potrzebnych formach leczenia.

Produkty higieniczne oraz produkty chłonne dla osób z nietrzymaniem moczu

Skoro Twój bliski mieszka sam, prawdopodobnie jest w stanie dość dobrze o siebie zadbać. Mimo to możesz mu pomóc, wybierając właściwy produkt dla osób z nietrzymaniem moczu. Wciągane majtki chłonne na nietrzymanie moczu TENA Pants sprawiają wrażenie zwykłej bielizny: łatwo je założyć bez pomocy. Zobacz, jak łatwo zakładać majtki chłonne TENA – obejrzyj to nagranie.
 
Sytuacja każdej osoby z nietrzymaniem moczu jest inna. Aby znaleźć produkt z odpowiednim poziomem chłonności, użyj narzędzia Wybór produktów TENA
 
Możesz zamówić potrzebne produkty na adres swojego bliskiego. Zamawiaj bezpośrednio na TENA Direct.

Zbuduj lokalną sieć osób do kontaktu

Jeśli mieszkasz z dala od bliskiego, możesz organizować regularne wizyty sąsiadów, znajomych i rodziny. Oni natomiast mogliby informować Cię o aktualnym stanie bliskiego. Możesz nawet zaproponować, że zatrudnisz zawodowego opiekuna, który dotrzyma towarzystwa bliskiemu. Bez względu na ustalenia, pamiętaj o przygotowaniu lokalnych numerów kontaktowych na wypadek sytuacji awaryjnych. 

Bądź w regularnym kontakcie

Oczywiście staraj się jak najczęściej odwiedzać bliskiego. W ten sposób bezpośrednio sprawdzisz jego potrzeby fizyczne, emocjonalne i finansowe. Jeśli osobiste wizyty nie wchodzą w grę, korzystaj z telefonu, tabletu lub Internetu, aby być w kontakcie. 
Skype, WhatsApp, Viber, Facebook Messenger oraz Apple FaceTime to narzędzia ułatwiające komunikację. 
 
Jeśli Twój bliski ma telefon komórkowy, upewnij się, że wie, jak z niego korzystać. Sprawdź, czy zapisał ważne numery w pamięci telefonu. Niektórzy operatorzy oferują bezpłatne samouczki w Internecie i w sklepie, a także niskie abonamenty dla seniorów, którzy używają telefonu tylko w sytuacjach awaryjnych. 
 
Warto również rozejrzeć się za zmodyfikowanymi telefonami na potrzeby osób starszych. Zazwyczaj możne je obsługiwać głosowo, mają większe przyciski lub mogą współpracować z aparatami słuchowymi. 

Przygotuj się na sytuacje awaryjne

Przygotuj się na nagłe sytuacje, przygotowując plan działania w razie sytuacji awaryjnej. Miej pod ręką numer kontaktowy do osoby mieszkającej blisko Twojego krewnego, która będzie mogła szybko zareagować. Przygotuj także środki finansowe w razie potrzeby nagłego przyjazdu do bliskiego.
 
Możesz kupić bliskiemu bransoletkę alarmową, jeśli się zgodzi. Urządzenie to można aktywować dotknięciem przycisku, aby poinformować lokalnego opiekuna o zagrożeniu. 

Uzyskaj wsparcie profesjonalisty

Rozważ zatrudnienie zawodowego opiekuna, który zapewni Twojemu bliskiemu posiłki, opiekę oraz inną pomoc. W opiece nad bliskim może również pomóc opiekun społeczny lub pracownik socjalny.

Zamów bezpłatne próbki

Znajdź właściwe produkty dopasowane do konkretnych potrzeb.

Zamów teraz

What are cookies?

Lorem ipsum dolor sit amet lorem ipsum dolor sit amet lorem ipsum dolor sit amet.