BADANIA I ARTYKUŁY

Tutaj znajdziesz wszystkie nasze badania i artykuły dotyczące nietrzymania moczu.

Higiena intymna dla osób dojrzałych

W przypadku problemów z nietrzymaniem moczu nie można lekceważyć zaleceń związanych z higieną intymną – począwszy od podmywania się po każdym epizodzie inkontynencji, przez używanie specjalnych kosmetyków, aż po stosowanie pieluchomajtek czy wkładek neutralizujących zapach moczu.

Ćwiczenia dna miednicy

Kontrolę nad opróżnianiem pęcherza można poprawić za pomocą odpowiednich ćwiczeń. Ćwiczenia dna miednicy, zwane też ćwiczeniami Kegla, mogą Ci pomóc zapobiec, zmniejszyć lub kontrolować swoje problemy z nietrzymaniem moczu.

Nietrzymanie moczu a życie towarzyskie

Wielu mężczyzn cierpiących na nietrzymanie moczu martwi się, gdy przychodzi do udziału w spotkaniach towarzyskich. Lęk przed skutkami nietrzymania moczu może być przeszkodą, lecz przy dobrym planie działania możesz chronić się przed nietrzymaniem moczu i zachować pewność siebie.

Nietrzymanie moczu związane z przerostem prostaty

Prostata sama w sobie nie jest chorobą – jak się niektórym wydaje. To gruczoł krokowy, który pełni ważne funkcje rozrodcze, ponieważ produkuje płyn odżywiający plemniki. Prostata składa się z 2 płatów i jest umiejscowiona pod pęcherzem moczowym, w okolicy cewki moczowej i odbytu. Jeżeli funkcjonuje prawidłowo, jej istnienie nie jest w ogóle odczuwalne. Problemy zaczynają się wówczas, gdy dochodzi do chorób prostaty, takich jak przerost, zapalenie czy nowotwór.

Jak radzić sobie z andropauzą?

Przekwitanie, klimakterium – to zjawisko często jest kojarzone wyłącznie z kobietami. Tymczasem mężczyźni też mają swoją „menopauzę”, która w pewnym stopniu przypomina przekwitanie u kobiet. Andropauza jest wynikiem starzenia się organizmu i rozpoczyna się zazwyczaj około 50 roku życia, choć u niektórych mężczyzn początki zmian można zaobserwować już po 40-tce. Jakie objawy świadczą o andropauzie i czy można to leczyć?

Wkładki dla mężczyzn - jak wybrać najlepsze

Problem nietrzymania moczu jest tematem dość wstydliwym. Oprócz leczenia przyczyny nietrzymania moczu, trzeba radzić sobie także ze skutkami – uczuciem wilgoci, nieprzyjemnym zapachem. Nawet lekkie nietrzymanie moczu powoduje ogromny dyskomfort – dlatego wybór wkładek higienicznych musi być dobrze przemyślany. Czym powinny się charakteryzować wkładki do majtek dla mężczyzn?

Objawy nadreaktywnego pęcherza u mężczyzn

Parcie na mocz u mężczyzn może mieć wiele różnych przyczyn, zarówno tych błahych, jak i poważnych, wymagających konsultacji medycznej oraz podjęcia leczenia. Jednym z powodów może być nadaktywny pęcherz u mężczyzn (inaczej: nadreaktywny pęcherz u mężczyzn). Schorzenie to znacząco utrudnia codzienne funkcjonowanie i niejednokrotnie powoduje utratę pewności siebie oraz wynikające z tego faktu kolejne konsekwencje. Czym się objawia? Jakie czynniki odpowiedzialne są za męskie problemy z pęcherzem? Jak zapobiec problemowi moczenia u mężczyzn? Sprawdźmy!

Jakie powinny być idealne pieluchy dla mężczyzn?

Gdy problem nietrzymania moczu jest ciężki i cienkie wkładki nie wystarczają, trzeba sięgnąć po solidne zabezpieczenie, jakim są pieluchy. Jak je wybrać, aby zapewnić sobie najwyższy stopień ochrony przed wyciekiem, wygodę i bezpieczeństwo dla skóry? Poznaj kilka wskazówek, na jakie szczegóły warto zwrócić uwagę, kupując męskie pieluchy dla dorosłych. Rozsądny wybór to lepsze samopoczucie psychiczne i mniej typowych kłopotów, z którymi borykają się osoby z nietrzymaniem moczu.

Jakie produkty powinien mieć każdy mężczyzna z NTM?

O nietrzymaniu moczu wciąż mówi się niewiele. Nie da się ukryć, że jest to temat przykry i krępujący dla mężczyzny, który zmaga się z tą dolegliwością, jednak teraz można ją z powodzeniem leczyć i zapewnić sobie na co dzień duży komfort. Jakie męskie produkty na nietrzymanie moczu powinien mieć każdy mężczyzna? Jakie kroki należy podjąć, gdy wystąpi problem?

Kontrola pęcherza moczowego u mężczyzn

Męski wyciek moczu w zupełnie niekontrolowany sposób to bardzo poważny i bardzo powszechny problem. Zmaga się z nim aż jeden na czterech mężczyzn po 40 roku życia. Przyczyn leżących u podstaw tego problemu może być bardzo dużo. Jednak niezależnie od nich, można zrobić wiele rzeczy, by kontrola pęcherza moczowego u mężczyzn była większa. Dzięki temu schorzenie przestanie być tak uciążliwe i tak problematyczne.

Nietrzymanie moczu – wstęp

Jeden na czterech mężczyzn po 40 roku życia* zmaga się z nietrzymaniem moczu. Najlepszym sposobem na znalezienie rozwiązania jest zdobycie wiedzy na temat tej dolegliwości.