Przyjaciel do zadań specjalnych

Przyjaciel do zadań specjalnych. Program TVP.

TENA zaprasza do oglądnia nowego programu TVP1 "Przyjaciel do zadań specjalnych".

premiery: niedziela o 16:15

powtórki: sobota o 14:15

"Przyjaciel do zadań specjalnych" to program o tematyce społecznej, w którym zderzone zostaną dwa światy. Świat osoby z dysfunkcją fizyczną oraz świat osoby w pełni sprawnej, której życie często polega na zabawie i sprawianiu sobie przyjemności.

Czy są w stanie nawiązać ze sobą kontakt, a może nawet zaprzyjaźnić? Co z tego spotkania wyniknie?

Zapraszamy przed telewizory lub VOD player.

Całe odcinki do obejrzenia TUTAJ

 

ODCINEK 7

W siódmym odcinku zobaczymy Pawła i Olę.

PAWEŁ MAJERCZYK - Ma 22 lata. Mieszka pod Lubaniem. Choruje na artrogrypozę, wrodzoną sztywność stawów. Ma niesprawne ręce i nogi. Mówi o sobie Pan Charlie. Zaczął, jak każdy, od bloga modowego i kanału na YouTube. Teraz projektuje ubrania i wykonuje makijaże, ale nie jest zwykłym wizażystą. To, co wyróżnia go od  to fakt, że makeup wykonuje trzymając pędzle w ustach.

ALEKSANDRA DŁUGOŁĘCKA - Ma 18 lat. Wraz z mamą projektuje ubrania oraz rozwija markę Absolut Dimension. Aktualnie uczy się w liceum, przyszłość wiąże z modą i teatrem. Interesuje się stylizacją, mama zaszczepiła w niej fascynację do świata mody. Kiedyś prowadziła bloga oczywiście modowego ale jej się znudziło. Uwielbia tańczyć, jako dziecko uczyła się baletu, a tata nauczył ją tańca towarzyskiego. Marzy o karierze aktorki, już teraz stawia pierwsze kroki i występuje w szkolnym teatrze.

ODCINEK 6

W szóstym odcinku wystąpią Patrycja i Ania:

PATRYCJA WÓJCIAK – 21-letnia dziewczyna, która niespełna dwa lata temu uległa wypadkowi. Uwielbia wysokości i w trakcie chodzenia po ruinach spadła z wysokości 7 metrów na beton. Bardzo otwarta, z dużym temperamentem, wciąż kocha ekstremalne sporty i wszystko co ekstremalne. Po wypadku zaczęła uprawiać jazdę konną – z medalami w zawodach. Pływa również na wakeboardzie. Startuje w maratonach. Uwielbia hip – hop. Inicjuje chodzenie na koncerty ze znajomymi również na wózkach. Wyznacza sobie cele i stara się je osiągnąć. Skoczyła szkołę policealną - promocję zdrowia z dietoprofilaktyką. Aktualnie uczy się zarządzania ośrodkiem turystycznym i spa w Beskidzkie Szkoły Sztuki Użytkowej & American Business Academy. Jej największym marzeniem jest ponownie  stanąć na nogi oraz założyć szczęśliwa rodzinę.

 

ANNA ANDRZEJCZYK – 31-letnia kobieta z zawodu psycholog. Posiada swoją własną markę odzieżową „Piekuo”. Interesuje się Feng Shui. Kiedyś uprawiała jeździectwo konne. Ma lęk wysokości. Jak twierdzi jest ekstrawertyczna oraz spontaniczna, bardzo lubi poznawać ludzi. Jest wraźliwa na los zwierząt. Marzy by kiedyś wybudować schronisko dla nich.

 

ODCINEK 5

Dowiedzcie się kto wystąpi w piątym odcinku.

 

ARTUR ŚWIERCZ - 26-letni radny powiatu pruszkowskiego, a dodatkowo członek zarządu koszykarskiego klubu żeńskiego Panattoni Europe LIDER Pruszków. Jeździ na wózku inwalidzkim od dziecka. Lekarze nie dawali mu szans na mówienie i jakikolwiek kontakt ze światem. Mimo niepełnosprawności i licznych przeszkód jest optymistą. Aktualnie studiuje pedagogikę pracy i zarządzanie zasobami ludzkimi. Zawzięcie walczy o udogodnienia dla niepełnosprawnych. Jest uśmiechnięty, lekko zbuntowany, ale konsekwentny w działaniu i parciu do przodu niż narzekania na życie. Marzy, aby się usamodzielnić.

 

PATRYCJA STRZAŁKOWSKA - 24-letnia charakteryzatorka, która jednak w przyszłości chciałaby zostać psychologiem, jak twierdzi "najpierw muszę do tego dojrzeć". Jest w trakcie pisania książki o sobie, opisuje w niej najciekawsze historie ze swojego życia. Interesuje się  zdrowym  trybem życia, uwielbia chodzić na siłownię. Jak mówi:  "praca sprawia mi przyjemność", ale jaka praca?  Uwielbia chodzić na zakupy, do spa i na imprezy branżowe.  Nigdy nie miała kontaktu z osobami niepełnosprawnymi. Jest niesamowicie wrażliwą osobą, źle znosi krytykę np. na temat swojego wyglądu. 

 

ODCINEK 4

 

Poznajcie bohaterki czwartego odcinka.

 

KATARZYNA BARTOSIEWICZ – Uśmiechnięta od ucha do ucha dwudziestosiedmiolatka. Na co dzień pracuje zdalnie jako pracownik biurowy. Jest na studiach podyplomowych,
w przyszłości chciałaby zostać coachem oraz pomagać rodzicom, którzy mają dzieci niepełnosprawne. Kasia cierpi na czterokończynowy niedowład, jej choroba jest niezdiagnozowana. Porusza się na wózku od 6 roku życia. Mimo, że sama zmaga się
z chorobą, również pomaga swojemu bratu oraz innym osobom potrzebującym. Priorytetem Kasi jest swobodne poruszanie się na profesjonalnym wózku.

 

KAMILA SAPUŁA – 23-letnia charakteryzatorka i bodypainterka. Na co dzień zawodowo pracuje w Teatrze Collegium Nobilium. Wizjonerka i pasjonatka patrząca w przyszłość kreatywnie. Otwarta na ludzi i otaczającą ją rzeczywistość, której mimo to nie boi się konstruktywnie skrytykować, gdy wymaga tego okazja. Uśmiechnięta i zabawna doskonale odnajdującą się w różnych środowiskach. Marzy, by w przyszłości zostać scenografką, ale wciąż odwleka naukę. Jak sama twierdzi lenistwo to jej największa wada, jednak na spotkania ze znajomymi zawsze znajdzie czas

 

ODCINEK 3

 

Już w najbliższym odcinku zobaczymy spotkanie 22-letniego Jędrzeja, który idzie z dumą przez życie, pomimo braku kończyn. Rzadko prosi o pomoc, częściej wspiera innych. Oraz 24-letnią Marcelinę, której życie skupia się wokół śpiewu i czerpaniu przyjemności z nieustającej sielanki. Przed Marceliną oczywiście  postawimy wyzwania, z którymi będzie musiała sobie poradzić. Czy beztroska Marcelina będzie potrafiła zoopiekować się Jędrzejem?

JĘDRZEJ ROSA - 22-letni student Akademii Górniczo – Hutniczej w Krakowie. Urodził się z niewykształconymi stopami i dłońmi. Porusza się dzięki protezom. Jest uśmiechnięty, wesoły, optymistycznie nastawiony do życia na przekór wszystkiemu. Ojciec zaszczepił mu miłość do jazdy konnej, którą wbrew niesprawności uprawia, co nie jest łatwe. Pomimo braku kończyn zdał również prawo jazdy. Ale Jego główną pasją jest realizacja dźwięku, sam tworzy muzykę oraz uwielbia śpiewać.

MARCELINA KOPYT -  24-letnia wokalistka i saksofonistka, modelka plus size oraz kompozytorka i autorka tekstów. Aktualnie studiuje muzykologię na Uniwesytecie Warszawskim oraz w chwilach relaksu uczy się DJki. Ma fobie dźwiękową - mizofonia. Brzydzi się zacofanych i nietolerancyjnych ludzi. Jest zafascynowana piercingiem oraz tatuażami. Marzy o nagraniu solowej płyty. Oczywiście weekendy spędza imprezując z przyjaciółmi, jak twierdzi: "na to zawsze znajdę czas".
 

ODCINEK 2

W drugim odcinku spotkają się: skromna, uśmiechnieta, 20-letnia Ania, która w wyniku wypadku, od niespełna 2 lat porusza się na wózku inwalidzkim oraz 27-letni Patryk - pełny energii, miłośnik gotowania, tatuowania się i imprezowania w nocnych klubach. Czy spotkanie tej dwójki młodych, uparcie dążacych do swoich, ale jakże różnych celów zaowocuje przyjaźnią między nimi? Czy te dwa światy da się połączyć? Oceńcie sami!


ANNA PŁOSZYŃSKA - niespełna dwa lata temu uległa wypadkowi podczas obozu karate. Od tego czasu porusza się na wózku. Przed wypadkiem to właśnie karate było jej największą pasją, Jest posiadaczką czarnego pasa. Jest uśmiechniętą, skromną, 20-letnią dziewczyną. Stopniowo stara się odnaleźć w rzeczywistości w jakiej się znalazła. Wciąż głęboko wierzy, że kiedyś jeszcze wstanie z wózka. Codziennie ćwiczy 5 godzin, a pozostały czas poświęca nauce i pisaniu bloga. Na pytanie co jest dla niej w życiu ważne odpowiada ”zdrowie, po wypadku bardzo zmieniła się moja hierarchia wartości, To co kiedyś było dla mnie ważne, teraz wydaje mi się śmieszne”. Poza karate kocha muzykę. Bardzo brakuje jej tańca. Jej pasją jest również rysowanie, Mówi, że nawet nieźle jej to wychodzi, więc może w przyszłości studia architektoniczne? Kto wie?

PATRYK BURNICKI - 27-letni szef kuchni. Jego całe życie skupia się wokół gotowania. W przyszłości chciałby otworzyć własną restaurację. Poza gotowaniem jego pasją są tatuaże, wzory na które się decyduję inspirowane są motywami patriotycznymi albo... kulinarnymi. Uwielbia podróże, glównie ekscytują go spontaniczne wyjazdy. Jest zafascynowany muzyką disco polo, kocha wesela. Jak imprezuje to bawi się do samego końca. Jego marzeniem jest skok ze spadochronem, ponieważ jak twierdzi: "adrenalinę mam we krwi". Jest uzależniony od telefonu, ciuchów i oczywiście robienia "selfie".

ODCINEK 1

W pierwszym odcinku zobaczymy spotkanie 93-letniego Pana Jerzego oraz pełnej energii, towarzyskiej, 29-letniej Aleksandry. Czy różnica wieku, odmienność charakterów oraz przede wszystkim inne wartości jakimi kierują się w życiu, pozwoli tym dwojgu zaprzyjaźnić się?

 

ALEKSANDRA ROSIŃSKA - o sobie mówi, że jest prawdziwą artystką, gra na flecie, śpiewa, twerkuje. Lubi być w centrum uwagi. Jest przekonana o tym , że podbije cały świat. Swoim optymizmem, pozytywną energią, przebojowością zaraża wszystkich wokół.

JERZY KOBER - niezwykły staruszek, z nietuzinkowa historią miłośnik kultury francuskiej. Całe życie poświęcił chirurgii i służbie ludziom. Prawdziwy gentelmen, dla którego honor i uczciwość to najważniejsze w życiu wartości.

Osoby ze średnim lub ciężkim nietrzymaniem moczu mogę pozostać aktywne dzięki majtkom chłonnym TENA Pants. Do codziennej higieny idealne będą chusteczki nawilżone TENA Wet Wipe, które oczyszczają, wzmacniają i chronią skórę.