Pielęgnacja skóry

Około 75% osób po 65. roku życia ma suchą skórę. Sucha skóra osób starszych może być lekko zaczerwieniona i łuszcząca się; zmiany są najbardziej nasilone na podudziach, przedramionach i grzbietach dłoni.

Dlatego niezmiernie ważnym elementem pielęgnacji jest jej nawilżanie i natłuszczanie. Warto pamiętać, że wysuszenie skóry jest efektem częstego stosowania ciepłej wody i mydła. Dodatkowo w przypadku skóry narażonej na ciągły kontakt z moczem, podrażnienia i stany zapalnych mogą mieć poważne dla zdrowia skory konsekwencje.

Możesz temu przeciwdziałać, utrzymując skórę Twojego podopiecznego w dobrej kondycji. Pamiętaj, by po każdej zmianie produktu chłonnego była odpowiednio oczyszczona, nawilżona i chroniona.

W ofercie TENA znajdziesz kosmetyki do pielęgnacji ciała, za pomocą których możesz zadbać o skórę Twojego bliskiego w bardzo delikatny sposób.

TENA Skincare - produkty do pielęgnacji skóry dla osób Z NTM

 

Oczyszczanie skóry osób z nietrzymaniem moczu

Specjalistyczne środki myjąco‑pielęgnujące powinny mieć właściwości oczyszczające, nawilżające, natłuszczające i uelastyczniające, a niektóre z nich także kojące, odświeżające, antybakteryjne i zapobiegające swędzeniu.

Czytaj więcej

Nawilżanie skóry osób z nietrzymaniem moczu

Nawilżające kosmetyki do skóry TENA zostały stworzone do pielęgnacji skóry suchej i normalnej, zawierają witaminę E i naturalne olejki pielęgnacyjne.

Czytaj więcej

Ochrona skóry osób z nietrzymaniem moczu

Krem ochronny TENA pomagaja zapobiegać uszkodzeniom i podrażnieniom, a łagodzący krem z cynkiem łagodzi wrażliwą skórę.

Czytaj więcej

Jak leczyć odleżyny?

Czytaj więcej