Porady i wskazówki od innych opiekunów

Dowiedz się, jaka pomoc Ci się należy. 

Refundacja produktów na nietrzymanie moczu.
Opieka nad bliskim to duże finansowe wyzwanie. Dlatego warto skorzystać z każdej okazji zmniejszenia wydatków. Produkty na nietrzymanie moczu mogą być refundowane. To duża ulga dla portfela – warto wiedzieć, jak z niej skorzystać.

Dowiedz się, jak uzyskać refundację produktów na nietrzymanie moczu

Świadczenia opiekuńcze.
Może przysługuje Ci dodatek opiekuńczy lub świadczenie socjalne dla Twojego bliskiego? Warto sprawdzić, z czego możecie skorzystać. Dokładnych informacji o tym, jakiego rodzaju wsparcia finansowego możesz oczekiwać w ramach domowej opieki nad chorym, dowiesz się w NFZ lub ośrodkach pomocy społecznej.

Dobrze dobrany produkt chłonny to oszczędność.

Im większy i bardziej chłonny jest produkt tym wyższa jego cena. Często wydaje się, że większy produkt chłonny, lepiej odpowie na potrzeby bliskiej Ci osoby. Nic bardziej mylnego!

Ważne jest, byś uważnie dobierał produkty chłonne pod względem ich rodzaju, stopnia chłonności i rozmiaru. Przekonasz się, że to nie tylko wygoda dla Twojego podopiecznego, ale także ulga dla Twojego portfela. Wielu opiekunów z założenia wybiera większe rozmiary myśląc, że spełniają one lepiej swoją funkcję. Za duży produkt nie przylega odpowiednio do ciała, przez co może przeciekać i powodować podrażnienia oraz otarcia skóry.

Przed wyborem rozmiaru zmierz u Twojego podopiecznego obwód w pasie – na każdym opakowaniu TENA znajdziesz rekomendowane obwody i odpowiadające im rozmiary. Różni producenci oferują różne rozmiary swoich produktów.
W praktyce oznacza to, że wyższy, droższy rozmiar konkurencyjnego produktu odpowiada niższemu, tańszemu rozmiarowi TENA.

Liczby opiszą to jeszcze lepiej. Zamieniając konkurencyjne pieluchomajtki w rozmiarze L na TENA Slip rozmiar M możesz oszczędzić miesięcznie do 21 zł., a zastępując konkurencyjne pieluchomajtki rozmiar L na TENA Slip rozmiar M w wyższej chłonności 6 zł.

W ten sposób możesz pozwolić sobie na świetny produkt chłonny w konkurencyjnej cenie.

Dowiedz się jak dobrać najlepszy produkt dla Twojego podopiecznego.

Rób notatki.
Jednym z najstarszych i najprostszych sposobów radzenia sobie ze stresem jest zapisywanie tego, co go wywołuje. No tak, ale przecież po ciężkim dniu nie masz już sił na pisanie powieści. Wystarczy, że raz na tydzień spiszesz, co poszło dobrze, a co źle. Te dobre rzeczy pomogą Ci wejść w nowy tydzień z optymizmem. Te złe to lekcja, z której wyciągniesz wnioski

Skorzystaj z profesjonalnej porady.
Z pewnością znajdują się w Twojej okolicy takie organizacje, z których pomocy możesz skorzystać. Pomoc profesjonalnych opiekunów to nie tylko odpoczynek dla Ciebie, ale też okazja dla Twojego bliskiego, by poznać innych ludzi.

Bądź w kontakcie z innymi opiekunami.
Dzielenie się doświadczeniem z ludźmi, którzy są w takiej samej sytuacji sprawi, że poczujesz się lepiej. Także od nich uzyskasz kilka życiowych i przydatnych wskazówek i porad.

Nie rezygnuj z nauki.
Jest wiele nowości, aktualności i produktów, które mają na celu ułatwić Ci opiekę nad bliskim. Wiedza na ich temat pomoże Ci w dokonaniu najlepszej decyzji odnośnie wyboru jednego z nich.  

Czytaj więcej: