Nietrzymanie moczu bez tajemnic

Czy to prawda, że inkontynencja dotyka tylko osoby starsze?

Dowiedz się, jak jest naprawdę.

Zrozumienie i przedyskutowanie kwestii nietrzymania moczu może być pierwszym krokiem do skutecznego radzenia sobie z tą przypadłością. Zebraliśmy tutaj informacje pomocne dla osób cierpiących na inkontynencję oraz ich opiekunów. Dzięki nim można wyrobić sobie pogląd na te kwestie i zacząć sobie radzić z problemami.

 • Prawda... czy fałsz?

  Istnieje wiele mitów związanych z inkontynencją. Weź udział w naszym krótkim i łatwym quizie. Dzięki niemu stwierdzisz, co jest prawdą, a co fikcją.

 • Informacje o różnych rodzajach inkontynencji

  Istnieje wiele przyczyn, ale także wiele rodzajów inkontynencji. Wyróżniamy inkontynencję czynnościową, wysiłkową oraz spowodowaną parciem naglącym. Pomóż bliskiej osobie zidentyfikować rodzaj dolegliwości.

 • Co powoduje inkontynencję?

  Brak ruchu, uszkodzenie nerwów, niektóre leki — poznaj czynniki powstawania inkontynencji.

 • Najczęściej zadawane pytania

  Poznaj najczęściej zadawane pytania dotyczące pielęgnacji bliskich osób z nietrzymaniem moczu. Znajdziesz tutaj odpowiedzi i rady dotyczące objawów i efektywnego leczenia inkontynencji.

 • Co możesz zrobić, aby pomóc bliskiej osobie cierpiącej na inkontynencję

  Istnieje wiele sposobów utrzymania wysokiej jakości życia opiekunów i ich podopiecznych, między innymi zachęcanie podopiecznych do opowiadania o swoim stanie, kontrolowanie przyjmowania płynów czy znajomość dostępnych produktów i sposobów leczenia.