Zobowiązania społeczne

Produkty inco zaspokajają podstawowe potrzeby osób z dolegliwością nietrzymania moczu. Korzyści, jakie niosą ze sobą owe produkty, w znaczny sposób wpływają na poprawę jakości życia. Większa niezależność, pewność siebie i swoboda poruszania się pozwalają ich użytkownikom cieszyć się kontaktami z innymi ludźmi i w pełni aktywnym życiem.

Inkontynecja jest zjawiskiem bardzo powszechnym – nietrzymanie moczu dotyczy jednej czwartej kobiet po 35 roku życia; również jedna ósma mężczyzn na pewnym etapie życia doświadcza kłopotów z kontrolowaniem pęcherza. Nadal jednak problemowi temu towarzyszy społeczna i psychologiczna stygmatyzacja. Firma TENA od wielu lat prowadzi działalność edukacyjną w dziedzinie inkontynencji mającą na celu otwarcie społecznego dialogu, który ową stygmatyzację przerwie i znormalizuje społeczne podejście do tej dolegliwości.

Firma TENA wraz ze swoją firmą macierzystą, jaką jest firma SCA, współpracuje z licznymi organizacjami naukowymi nad podnoszeniem standardu opieki nad osobami z dolegliwością nietrzymania moczu, wspieraniem badań w tej dziedzinie oraz doskonaleniem poziomu szkoleń i przekazywanych informacji dla osób zawodowo zajmujących się opieką zdrowotną. Działalność ta ma duże znaczenie w budowaniu dialogu i pokonywaniu tabu, jakie narosło dookoła kwestii nietrzymania moczu, oraz przyczynia się do poprawiania jakości życia osób z tą dolegliwością.

Przy współpracy wiodących specjalistów z dziedziny inkontynencji opracowaliśmy również specjalny program CoreWellness, który wzmacnia mięśnie głębokie tułowia i wpływa na ogólną poprawę stanu zdrowia. Badania naukowe wykazują, że realizowanie programu ćwiczeń mięśni dna miednicy pomaga w leczeniu naciskowego nietrzymania moczu u kobiet w dwóch trzecich przypadków, a także poprawia postawę i wzmacnia organizm.