Rodzaje inkontynencji

Istnieją główne rodzaje inkontynencji u mężczyzn. Użyliśmy prawidłowego terminu medycznego, abyś go rozumiał podczas rozmowy z lekarzem.

Nietrzymanie moczu spowodowane naglącymi parciami

Jest określane także jako „nadreaktywny pęcherz” i stanowi najczęstszy rodzaj inkontynencji u mężczyzn. Objaw ten polega na uczuciu nagłej potrzeby oddania moczu, przy którym dochodzi do wycieku, ponieważ nie można zdążyć na czas do łazienki. Często występuje w przypadku przerostu prostaty lub operacji prostaty. Możesz odczuwać potrzebę oddania moczu częściej niż 4-8 razy w ciągu dnia. Często także w nocy.

Wysiłkowe nietrzymanie moczu

Jeśli przecieki zdarzają Ci się przy kaszlu, śmiechu lub podnoszeniu ciężkich przedmiotów, możesz cierpieć na wysiłkowe nietrzymanie moczu. Najczęściej występuje po operacji prostaty. Zazwyczaj przyczyną jest uszkodzenie mięśni dna miednicy.

Kapanie moczu po jego oddaniu

Gubisz kilka kropel po wizycie w toalecie, nawet jeśli „odczekałeś i strząsałeś”. Dzieje się dlatego, że pęcherz nie opróżnia się całkowicie, a mocz zbiera się w cewce moczowej. Często zdarza się to w przypadku przerostu prostaty lub osłabionych mięśni dna miednicy.

Nietrzymanie moczu z przepełnienia

Stały lub przerywany przepływ moczu (nie tylko w sytuacji parcia) może okazać się nietrzymaniem moczu z przepełnienia. Powodem jest zwykle przeszkoda utrudniająca odpływ moczu z pęcherza moczowego, co powinno zostać zbadane przez lekarza.

Ćwiczenie!

Proste ćwiczenia mogą pobudzić pracę mięśni dna miednicy. Pomogą Ci kontrolować przepływ moczu.

Spróbuj
Ćwiczenia TENA