Odpowiednia bielizna dla przyszłej mamy

Okres połogu to dla każdej kobiety trudny czas nie tylko ze względu na nową życiową rolę mamy, ale również z powodu gojącego się po porodzie krocza. Czas połogu trwa około 6 tygodni i w tym czasie organizm regeneruje się i kobieta odzyskuje siły. Wówczas bardzo ważne jest noszenie odpowiedniej bielizny.

Najlepsza bielizna po porodzie – majtki siatkowe

Tuż po porodzie nie należy nosić klasycznych majtek. Potrzebne są rozwiązania, które zapewniają przewiewność. Swobodny dostęp powietrza do rany jest niezbędny, aby proces gojenia przebiegał szybko. Konieczne jest wyposażenie się w wielorazowe majtki siateczkowe i wkłady poporodowe. Majteczki utrzymują wkłady w odpowiednim miejscu. Są elastyczne, dzięki czemu dobrze dopasowują się do kształtu ciała i nie uwierają. Można w nich umieszczać wszelkiego rodzaju wkłady i pieluchy anatomiczne, dlatego sprawdzają się nie tylko w przypadku kobiet po porodzie, ale także u osób obłożnie chorych – zarówno chodzących, jak i leżących. Gwarantują dobry przepływ powietrza i wpływają na sprawny przebieg procesu gojenia. Majtki poporodowe są niezbędne ze względu na krwawienie, które występuje w okresie połogu. Świeżo upieczona mama powinna czuć się komfortowo, a majtki tego typu bez problemu utrzymają na miejscu podpaskę w dużym rozmiarze lub innego rodzaju wkład.

Siatkowe majtki poporodowe po cesarskim cięciu

Bez względu na to, czy poród przebiegał siłami naturalnymi czy konieczne było cesarskie cięcie majtki siatkowe wielokrotnego użytku sprawdzą się znakomicie. Majtki z wysokim stanem chronią ranę po cesarskim cięciu. Są na tyle delikatne, że nie uciskają i nie podrażniają miejsca szycia. To obowiązkowy element wyposażenia szpitalnej wyprawki mamy. Warto je spakować do specjalnie przygotowanej torby już kilka tygodni przed porodem. W okresie połogu higiena to kluczowa sprawa, a majtki siatkowe ułatwiają jej zachowanie. Zaniedbanie miejsc intymnych po porodzie grozi rozwojem bakterii, a to prosta droga do infekcji i problemów z gojeniem się rany. Majtki są dostępne w aptekach lub można kupić je za pośrednictwem Internetu.

Czy majtki siatkowe jednorazowe to dobry wybór po porodzie?

Zaraz po porodzie polecane często są majtki siatkowe jednorazowe. W szpitalu sprawdzają się znakomicie, ale warto zwrócić uwagę, z czego są wykonane. Środki higieniczne wykonane z fizeliny nie powinny być stosowane długo, ponieważ nie przepuszczają powietrza tak skutecznie jak majteczki siateczkowe. Dlatego po powrocie do domu warto zamienić je na siatkowe majtki wielorazowe. Natomiast, jeśli jednorazowe majtki poporodowe są wykonane z siatki, można je stosować przez tak długi czas jak jest to potrzebne.