Artykuły

Jeżeli chcesz się dowiedzieć, czy pojawiła się jakaś nowa publikacja na temat nietrzymania moczu lub chcesz przeczytać wcześniej opublikowany artykuł — jesteś we właściwym miejscu! Oczywiście, jeżeli znajdziesz jakiś ciekawy artykuł gdzie indziej, prześlij go nam, a my postaramy się go opublikować na naszej stronie.

Zabiegi ginekologiczne przyczyną nietrzymania moczu?

Histerektomia, czyli usunięcie macicy przeprowadzone w wyniku określonych zmian chorobowych tego organu, uznawana jest za zabieg bezpieczny. Jednak podobnie jak w przypadku innych ingerencji chirurgicznych, tak i tu mogą pojawić się powikłania. Jednym z nich może być nietrzymanie moczu.

Ćwiczenia w walce z problemem inkontynencji

Według statystyk problem nietrzymania moczu dotykać może nawet 4 milionów Polaków, głównie kobiet. Zaburzenia te są odbierane przez pacjentki jako szczególnie uporczywe, stanowią również duże obciążenie psychiczne. Z dolegliwościami związanymi z nietrzymaniem moczu można też walczyć.

Poród a nietrzymanie moczu

Kobiety planujące powiększenie rodziny muszą się zmierzyć z wieloma lękami dotyczącymi przebiegu ciąży i późniejszego porodu. Do najczęściej powtarzających się obaw należą te związane z powrotem do pełnej sprawności naszego organizmu, w tym układu moczowego.

Infekcje układu moczowego mogą wpływać na problemy z inkontynencją!

Większość kobiet boryka się z infekcjami dróg moczowych. Drobny dyskomfort podczas oddawania moczu ignorowany i nieleczony latami może być przyczyną poważnych zaburzeń takich jak nietrzymanie moczu.

Cierpisz na inkontynencję? Nie rezygnuj z biegania!

Wiele kobiet rezygnuje z uniwersalnej aktywności fizycznej, jaką jest bieganie, ze względu na problem nietrzymania moczu. Niesłusznie – przed skutkami wysiłkowego nietrzymania moczu można się skutecznie zabezpieczać.

Środki ochrony przy nietrzymaniu moczu

Inkontynencja to dolegliwość, która może w znacznym stopniu utrudniać codzienne życie. Coraz częściej schorzenie to postrzegane jest również jako problem społeczny. Rozwiązaniem może być stosowanie odpowiednich do stopnia jego natężenia środków ochrony.

Aktywność fizyczna a nietrzymanie moczu – czy można uprawiać sport przy inkontynencji?

Mniej więcej co czwarta Polka raz na jakiś czas doświadcza problemu nietrzymania moczu. Jednocześnie coraz więcej z nas stawia na ruch – chcemy chodzić na aerobik, biegać, uprawiać nordic walking. Czy inkontynencja jest przeciwwskazaniem do wykonywania ćwiczeń? Jakich lepiej unikać, a jakie są zalecane dla osób z tą przypadłością?

Nietrzymanie moczu - niegroźna dolegliwość czy już choroba?

Bezpośrednią przyczyną niekontrolowanego oddawania moczu są zaburzenia pracy mięśni dna miednicy i pęcherza moczowego. Do takiego stanu może doprowadzić bardzo wiele czynników. Czy inkontynencja to zwykła dolegliwość, której nie należy się obawiać, czy może zwiastun poważnej choroby?

Inkontynencja – problem zdrowotny i społeczny

Inkontynencja to wciąż temat tabu. Jeśli przez nietrzymanie moczu obawiasz się wychodzenia z domu, unikasz spotkań towarzyskich, podróży i sytuacji, w których nie masz dostępu do toalety, musisz uświadomić sobie, że sama sobie szkodzisz.

Śpij spokojnie – nietrzymanie moczu nie musi być twoim koszmarem

Na dwie godziny przed położeniem się spać nie pij płynów, używaj pieluch na noc i zabezpiecz łóżko miękkim podkładem higienicznym, a mimo nietrzymania moczu rano obudzisz się wypoczęta.

Nietrzymanie moczu a życie zawodowe – nie rezygnuj z siebie

Z tym schorzeniem da się prowadzić aktywny tryb życia. Dziś osoby z nietrzymaniem moczu mogą być tak samo pewne siebie i swobodne jak osoby zdrowe – również na polu zawodowym.

3 zasady, które ułatwią ci życie z inkontynencją

Inkontynencja, czyli nietrzymanie moczu, sama w sobie nie jest chorobą, lecz jedynie objawem jednego lub kilku z wielu możliwych schorzeń.

Misja: powiedz tylko TAK

Istnieje czas na ostrożność – ale jest również czas na to, by dać się ponieść fantazji.