Jaki jest koszt pieluchomajtek dla dorosłych?

Pieluchomajtki dla dorosłych są dostępne w aptekach, drogeriach i supermarketach. Bez problemu można je kupić za pośrednictwem sklepów internetowych. W sprzedaży znajdują się opakowania po 10, 14, 30, 36 czy też 60 sztuk. Ceny są zróżnicowane w zależności od wielkości opakowania, marki oraz punktu sprzedaży.

Pieluchomajtki dla dorosłych – cena refundowana 77 zł

Najniższa cena opakowania, w którym znajduje się 60 sztuk pieluchomajtek wynosi około 105 zł, ale może być równa także prawie 150 zł. Warto zorientować się w cenach, korzystając z internetowych porównywarek cen. Być może uda się znaleźć produkt w wyjątkowo niskiej stałej cenie lub w cenie promocyjnej. Ze względu na fakt, że w wielu przypadkach można ubiegać się o refundację pieluchomajtek dla dorosłych ostateczny koszt zakupu może wynosić nawet 0 zł. Limit na pieluchomajtki, pieluchy anatomiczne, majtki chłonne, podkłady i wkłady anatomiczne to 60 sztuk miesięcznie. W przypadku choroby nowotworowej z owrzodziałymi lub krwawiącymi guzami krocza albo okolic krzyża, przetok nowotworowych i popromiennych, a także chorób nowotworowych powodujących nietrzymanie moczu lub stolca uzyskuje się refundację w wysokości 77 zł, co oznacza, że jeśli zakup 60 sztuk odpowiednich środków nie przewyższa tej kwoty, to koszt ich zakupu wynosi 0 zł. Jeżeli cena jest wyższa, pacjent pokrywa koszt przekraczający kwotę limitową.

Pieluchomajtki – cena refundowana 90 zł

W przypadkach, które podlegają refundacji, a nie zostały wymienione wcześniej koszt liczy się nieco inaczej. Tutaj również miesięczny limit pieluchomajtek wynosi 60 sztuk, ale kwota refundowana to 70% do limitu 90 zł, co oznacza, że jeśli 60 sztuk specjalistycznych środków higienicznych wynosi 90 zł, to NFZ zwraca kwotę 63 zł, a pozostałe 27 zł musi zapłacić pacjent. Pacjent zawsze płaci 30% ceny, a dodatkowo pokrywa koszt ewentualnej dopłaty, jeżeli cena środków przewyższa limit 90 zł.

Tanie pampersy dla dorosłych – inwalidzi wojenni i wojskowi, osoby represjonowane

Pacjenci, którzy posiadają legitymację inwalidy wojennego albo wojskowego lub legitymację osoby represjonowanej mają prawo do skorzystania z miesięcznego limitu 60 sztuk pieluchomajtek, pieluch anatomicznych, wkładów anatomicznych, majtek chłonnych lub podkładów po przedstawieniu legitymacji. Przydział dotyczy osób, które otrzymały dokument z Zakładu Ubezpieczeń Społecznych po 15.11.2004 roku. Podobnie jak w przypadku podanym powyżej limit wynosi 90 zł, ale koszt jest zwracany w 100%. Oznacza to, że jeśli pieluchomajtki kosztują 90 zł, pacjent nic nie dopłaca, a jeżeli więcej dopłaca tylko różnicę pomiędzy limitem a ceną faktyczną.